Salák dostal v KHL od Podolsku pět gólů, překonal ho i Mozík

Aktualizováno 13. 9. 2017 21:18
Dalšími zápasy pokračovala ve středu ruská KHL. Vojtěch Mozík pomohl Podolsku k výhře nad Novosibirskem, který měl v brance Alexandra Saláka.
Alexander Salák
Alexander Salák | Foto: Lukáš Caha

Moskva - Čeští obránci Adam Polášek a Vojtěch Mozík skórovali v utkání Kontinentální hokejové ligy mezi Novosibirskem a Viťazem Podolsk. Mozík přidal ještě asistenci a pomohl Podolsku k výhře 5:4.

Viťaz už v osmé minutě vedl 2:0, domácí zadák Polášek na počátku druhé třetiny snížil a připsal si první bod v ročníku. Alexandra Saláka v brance Sibiru pak v polovině utkání překonal Mozík, který následně v další přesilové hře přihrál na čtvrtý gól hostů. Svou bilanci v KHL tak zdvojnásobil na 2+2.

Novosibirsk dokázal vyrovnat, poslední branku však v 57. minutě dal útočník hostů Maxim Afinogenov střelou z ostrého úhlu, díky níž Viťaz ukončil sérii tří proher. Domácímu mužstvu nepomohla k bodům ani výrazná střelecká převaha (41:21).

Pátou porážku za sebou zaznamenal Slovan Bratislava. Tým trenéra Miloše Říhy s šesti Čechy v sestavě podlehl v Šanghaji 0:2 mužstvu Kunlun Red Star, který trénuje slavný Kanaďan Mike Keenan. Slovan je se ziskem devíti bodů z deseti zápasů v tabulce Západní konference jedenáctý.

Kontinentální hokejová liga:

Vladivostok - Jokerit Helsinky 0:1 v prodl., Chabarovsk - CSKA Moskva 2:3 po sam. nájezdech, Novosibirsk - Viťaz Podolsk 4:5 (Polášek 0+1 - Mozík 1+1), Kunlun Red Star - Slovan Bratislava 2:0, Jaroslavl - Magnitogorsk 3:2 v prodl. (Nakládal 0+1 - Filippi 1+0), Dinamo Minsk - Lada Togliatti 2:0, Dynamo Moskva - Čeljabinsk 1:4, Petrohrad - Jekatěrinburg 6:2.

18:30 Dinamo Minsk - Lada Togliatti, Dynamo Moskva - Čeljabinsk, Petrohrad - Jekatěrinburg.