Salák čtvrtou nulou pomohl Novosibirsku zastavit sérii proher

19. 11. 2015 13:49
Český brankář Alexandr Salák vychytal v nové sezoně KHL už čtvrtou nulu, a výrazně tak pomohl Sibiru k vítězství nad Chabarovskem.
Alexander Salák
Alexander Salák | Foto: Lukáš Caha

Moskva - Český brankář Alexander Salák z Novosibirsku v dnešním utkání Kontinentální hokejové ligy v Chabarovsku neinkasoval a pomohl svému týmu ukončit třízápasovou sérii porážek. Vítězství Sibiru 3:0 pečetil střelou do prázdné branky při power play domácích Tomáš Vincour.

Salák zlikvidoval všech 30 střel hráčů Amuru a vychytal čtvrté čisté konto v sezoně. Novosibirsku se podařilo Chabarovsku alespoň částečně splatit týden starou domácí porážku 0:7 a tým ze Sibiře potvrdil pozici nejlepšího mužstva Východní konference.

Na opačném konci tabulky je Novokuzněck. Nejhorší tým celé soutěže prohrál 1:2 ve Vladivostoku, jeho jediný gól vstřelil český útočník Robert Kousal. Výhru Omsku 3:2 v prodloužení na ledě Jokeritu Helsinky zařídil v 63. minutě Martin Erat.

V zápase Jaroslavle s Jekatěrinburgem začali hosté zostra a v 11. minutě vedli už 3:0, autorem třetí branky byl Petr Koukal. Jenže domácí dokázali za pouhých šest minut vyrovnat, přičemž Jakub Kovář odešel z branky Avtomobilistu už po druhém inkasovaném gólu. Nakonec ligový lídr Lokomotiv dovedl zápas k výraznému vítězství 7:4.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Novosibirsk 0:3 (Vincour 1+0, čisté konto Salák), Vladivostok - Novokuzněck 2:1 (za hosty Kousal 1+0), Magnitogorsk - Kazaň 1:2 po sam. nájezdech, Ufa - Lada Togliatti 5:1, Jaroslavl - Jekatěrinburg 7:4 (za hosty Koukal 1+0), Jokerit Helsinky - Omsk 2:3 v prodl. (za hosty Erat 1+0), CSKA Moskva - Slovan Bratislava 0:2, Čerepovec - Záhřeb 4:0, HK Soči - Chanty-Mansijsk 5:1, Petrohrad - Barys Astana 5:1.