Rytíři se před Jágrem moc nepředvedli. Doma schytali od Varů výprask

31. 1. 2018 20:23
Kladenští Rytíři pod dohledem čerstvé posily a současně majitele klubu Jaromíra Jágra ve středu zejména zásluhou nepovedené druhé třetiny podlehli Karlovým Varům 0:4. Rozdíl mezi druhým a třetím týmem tabulky WSM ligy tak narostl už na osm bodů, na Rytíře se navíc bodově dotáhla čtvrtá Slavia, která dnes porazila Vsetín. Sám Jágr do utkání s Vary nezasáhl, byť už měl vyřízenou transferkartu, a zápas sledoval pouze z VIP sekce. Podle vlastních slov má potíže s kolenem, a tak naskočí nejdříve do sobotního zápasu s Benátkami. Těm se dnes rovněž nedařilo, Benátky podlehly Prostějovu dokonce 0:6.
Jaromír Jágr ve VIP sekci kladenského stadionu
Jaromír Jágr ve VIP sekci kladenského stadionu | Foto: ČTK

Praha - Hokejisté Českých Budějovic rozstříleli v první lize poslední Kadaň 8:1 a udrželi si v čele tabulky čtyřbodový náskok na Karlovy Vary. Energie ve šlágru 45. kola na ledě třetího Kladna zvítězila před zraky majitele středočeského klubu Jaromíra Jágra 4:0. Sedmou výhru v řadě si připsala Slavia, která v Edenu smazala čtyřbrankové manko, porazila Vsetín 5:4 a bodově se na Kladno dotáhla.

Karlovy Vary rozhodly o třech bodech ve druhé třetině, v níž po úvodní bezbrankové části skórovali třikrát. Konečnou podobu výsledku dal útočník Ondřej Beránek z trestného střílení. Středočeši v zápase obdrželi 67 trestných minut. Prohře Rytířů přihlížel po návratu za zámoří Jágr, druhý nejproduktivnější hráč v historii NHL by mohl za Kladno nastoupit v sobotu proti Benátkám nad Jizerou.

Jihočeši ve 12. minutě v rozmezí 31 vteřin odskočili Kadani na rozdíl dvou branek. O necelou minutu později Trhači snížili, ale obránce Filip Novák první trefou v ročníku vrátil Motoru dvougólový náskok. V prostřední části se České Budějovice prosadily jednou a zbylé čtyři branky si ponechaly na závěrečné dějství. Podruhé se prosadil pětatřicetiletý Novák. Dvě branky vstřelil i útočník Richard Nejezchleb. Čtyřmi body za dvě branky a dvě přihrávky se zaskvěl Josef Mikyska. Kadaň neuspěla v sedmém duelu po sobě.

Vsetín v 31. minutě vedl už 4:0 i díky dvěma zásahům nejlepšího střelce týmu Davida Březiny. Pražanům se do konce třetiny povedlo snížit na rozdíl dvou branek a ve třetí třetině dokonali obrat. Třemi body za dvě branky a nahrávku k němu dopomohl útočník Zdeněk Doležal, jenž skóroval v sedmém utkání za sebou. Slavia se dotáhla na Kladno a je za ním jen o skóre.

Prostějov po jasné domácí výhře 7:2 nad Motorem přehrál vysoko i předposlední Benátky nad Jizerou, se kterými si poradil 6:0. Jestřábi v každé třetině zaznamenali dvě branky. Středočeši nedokázali navázat na předchozí výhru 2:0 nad Karlovými Vary.

Havířov porazil Frýdek-Místek 3:1, vyhrál čtvrté z posledních pěti utkání a na osmém místě tabulky vystřídal Vsetín. Frýdek-Místek teď ztrácí na poslední pozici zaručující účast ve vyřazovacích bojích osm bodů.

Litoměřice třemi brankami v závěrečné třetině obrátily souboj s Třebíčí a zvítězily 4:2. Stadion uspěl podruhé ze tří zápasů, Horácká Slavia prohrála počtvrté z pěti duelů.

45. kolo první hokejové ligy:

Kladno - Karlovy Vary 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Branky: 29. Flek, 35. Kohout, 38. Vrdlovec, 48. O. Beránek z trest. střílení. Rozhodčí: Sýkora, Valenta - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:8, navíc Zikmund 5 min. a do konce utkání, Machač 10 min., Kurjanov (všichni Kladno) do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2615.

Další výsledky 45. kola první hokejové WSM ligy:

Motor České Budějovice - Kadaň 8:1 (3:1, 1:0, 4:0)

Branky: 12. a 57. J. Mikyska, 12. a 60. Nejezchleb, 16. a 46. F. Novák, 30. Rob, 55. Pajič - 13. Wágner. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. Diváci: 4823.

Prostějov - Benátky nad Jizerou 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Branky: 4. Rudovský, 13. V. Meidl, 23. Prokeš, 32. Nouza, 49. Starý, 56. Divíšek. Rozhodčí: Dědek, Fiala - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 1529.

Litoměřice - Třebíč 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Branky: 3. Hanták, 45. Voženílek, 50. Kusý, 54. J. Veselý - 17. D. Horký, 34. Malec. Rozhodčí: Škrobák, Luczków - Toman, Coubal. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 777.

Havířov - Frýdek-Místek 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 17. M. Kalus, 38. Kotala, 60. Tomi - 15. Przybyla. Rozhodčí: Přikryl, Obadal - Gančarčík M., Zedník. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 2140.

Slavia Praha - Vsetín 5:4 (0:2, 2:2, 3:0)

Branky: 31. a 44. Z. Doležal, 36. M. Ondráček, 51. Šagát, 53. M. Kadlec - 22. a 31. Březina, 13. Kopta, 20. P. Beránek. Rozhodčí: Kašík, Vokřál - Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1088.

1. Motor Č. Budějovice 45 28 4 3 10 137:78 95
2. Karlovy Vary 45 25 5 6 9 147:73 91
3. Kladno 45 23 5 4 13 147:106 83
4. Slavia Praha 45 24 4 3 14 129:98 83
5. Prostějov 45 21 6 3 15 148:115 78
6. Přerov 44 22 5 1 16 125:109 77
7. Třebíč 45 19 5 2 19 108:112 69
8. Havířov 45 19 3 5 18 113:116 68