Jágr: Dvě třetiny jsem se trápil, klukům jsem moc nepomohl

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
23. 10. 2012 21:48
Kladnu nepomohl ani návrat Jaromíra Jágra na led, který kvůli zranění vynechal nedělní zápas na ledě Liberce.
Jaromír Jágr slaví první branku svého týmu, druhou přidal následně sám, na výhře Komety ale ani jeho snaha nic nezměnila. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Hokejisté Komety Brno vyhráli v 15. kole Tipsport extraligy v pražské O2 areně s Rytíři Kladno 4:2, a stáhli tak náskok vedoucí Škody Plzeň na rozdíl dvou bodů.

Navíc mají oproti ostatním týmům z čela tabulky o dva odehrané zápasy méně. Naopak Kladno po čtvrté prohře z posledních zápasů zůstává na čtvrté příčce a na Kometu ztrácí už čtyři body.

Jágr se sice dopoledne na tréninku rozhodl, že do zápasu nastoupí, a i když vstřelil gól, neměl ze svého vystoupení dobrý pocit.

"Nebyl jsem skoro šest dnů na ledě, bylo to hodně těžký se dostat do zápasu. Dvě třetiny jsem se trápil, až na konci jsem se trochu rozjel, ale to už bylo pozdě," řekl novinářům po zápase Jágr.

Jardo, jak moc Vás mrzí, že jste před historicky největší návštěvou extraligy nevyhráli?

Od prvních minut nás přehrávali, při hře pět na pět byli lepší, prostě si zasloužili vyhrát. Je pravda, že jsem klukům moc nepomohl.

Jak vůbec hodnotíte tu dnešní atmosféru?

Když prohraješ, tak ani tolik nevnímáš, že tu bylo tolik lidí. Tady je ta atmosféra jiná než v NHL, mnohem víc se tu fandí, navíc tady v Praze mají oba týmy vždycky domácí prostředí, v Americe se fandí jen jednomu týmu.

Kdy jste se vůbec rozhodl, že dnes nastoupíte?

Dneska dopoledne na tréninku, věděl jsem, že to je dobrý, takže jsem neměl žádný pochyby. Když máš velkou přestávku, těžko se to dohání a nemáš šanci se měřit nikomu. A je jedno, jestli to je tady nebo v NHL.

Vnímal jste váš start jako důležitý i proto, že drtivá většina diváků si koupila lístek právě kvůli Vám?

Pro mě by byla daleko větší porážka, kdybych nemohl hrát a zklamal tím jak svůj tým, tak lidi, co tady byli. Chci teď co nejvíce trénovat, aby mi neujel vlak.

Brno váš tým porazilo v sezoně už podruhé a nebýt odložených zápasů, zřejmě by vedlo tabulku soutěže. V čem myslíte, že jejich největší síla?

Mají velmi silnej manšaft, hodně vysoký kluky, žádnej jinej tým u nás se jim v tom nemůže rovnat. Hodně těžko se ti prosazuje přes střední pásmo, a když už se k nim dostaneš, namázne tě někdo na mantinel.