Růžička se rozčiloval, Hadamczik slavil. Ve šlágru uspěla Kometa

Podívejte se na fotografie ze šlágru hokejové extraligy mezi Kometou Brno a Piráty Chomutov.
Podívejte se na fotografie ze šlágru hokejové extraligy mezi Kometou Brno a Piráty Chomutov.
V souboji bývalých reprezentačních trenérů tentokrát tahal Vladimír Růžička za kratší konec.
Domácí kouč Alois Hadamczik se naopak mohl radovat, jeho Kometa Brno porazila Piráty Chomutov 6:4.
Zejména v defenzivě měli chomutovští velké rezervy. Kouč Pirátů se po zápase nechtěl příliš vyjadřovat a raději nechal mluvit svého asistenta Kopřivu.
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Sport Lukáš Caha, Sport
12. 10. 2015 2:42
Podívejte se na fotografie ze šlágru hokejové extraligy mezi Kometou Brno a Piráty Chomutov.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy