Růžička: Rvát jsme se nechtěli. A rozhodčí? Ty neřeším

Sport Sport, Red Spo
18. 5. 2010 21:45
Česko vyhrálo nad Kanadou a je ve čtvrtfinále

Mannheim - Postup nebo konec. Jen dvě cesty vedly z úterního střetnutí české hokejové reprezentace, která vyzvala v "zápase pravdy" Kanadu.

A nakonec důležitý test zvládla. Po výhře 3:2 se drží v boji o medaile dál. Konkrétně, vyzve ve čtvrtfinále Finsko.

Čtěte také: Brány čtvrtfinále se otevřely: Česko zdolalo Kanadu 3:2

"Nepostoupit do čtvrtfinále by byl asi velký neúspěch. Na druhou stranu, si musíme uvědomit, že ten náš tým je takový, jaký je. Musím hráčům poděkovat, že tak těžké utkání zvládli takhle dobře. Hráli jsme včera večer a teď hned odpoledne první utkání," uvedl po zápase pro ČTK Růžička.

Reprezentační celek vyhrál na turnaji zápasy proti silným soupeřům. Zatímco však duely proti Švédsku a Kanadě zvládl, utkání proti relativně slabším týmům jako Norsko nebo Švýcarsko, skončily neúspěchem.

"Myslím, že tenhle tým může hrát líp s mužstvy relativně silnějšími, protože tam dá tu obrovskou bojovnost. V hlavách hráčů pořád je, že třeba hrajou v uvozovkách jen proti Švýcarsku nebo Norsku, přitom Švýcarsko hraje výborně. Loňský rok se trošku obrací, když jsme prohráli se Švédskem a Kanadou. Možná, že kdybychom hráli čtvrtfinále s Finskem, že by se nám podařilo vyhrát," zkusil předvídat Růžička.

"I když jsme dneska po dlouhé době dostali gól v oslabení, bylo to z toho, že jsme udělali chybu na modré čáře. Ale jinak je to asi desáté utkání, a když za tu dobu dostaneme jeden gól, to je vynikající," doplnil.

Novotný: Vypjatý závěr? Kanaďané neunesli, že prohráli

Závěr utkání však provázely emoce. Kanaďané totiž snížili po kontroverzní trefě Ducheneho, jelikož krátce předtím srazil za brankou Tomáše Vokouna atakující Correy Perry. Hlavní arbitr Sterns pak k překvapení všech diskutabilní gól uznal.  

"Vyjadřovat se k rozhodčím nemá smysl. To bylo i ty zápasy předtím, nebo na loňském mistrovství světa ve Švýcarsku. Já si myslím, že je to pořád stejné. Zakřičel jsem si dneska. Ale oni většinou dělají, že neslyší. My jsme ale nabádali hráče, že se nechceme prát, že chceme vyhrát."

"Samozřejmě, je to trošku kanadskej styl. Kanada prohrávala a i ten druhý gól, co dali, byl takovej nehokejovej. Myslím, že tam všichni rozhodčí trošku zaspali, určitě tam promeškali jeden velký faul a z toho jsme dostali gól," přidal se i Michal Rozsíval.

Do závěrečné mely se nakonec dostal i Ondřej Němec.

"Tím druhým gólem to všechno začalo naplno, to byl likvidační zákrok na 'Vokyho' a na to oni čekali, aby to rozproudili a šli do nějakého konfliktu. My ale nemáme důvod se jich bát, jsou to lidi jako my."

"Klasicky se projevila ta kanadská mentalita. Neunesli, že ten zápas prohráli," potvrdil i jeho spoluhráč Novotný.

Vypjaté okamžiky a závěrečnou bitku neunesl i jeden z fanoušků, který pronikl až na led: Ze hřiště ho pak musel odvést Karel Rachůnek.

"Vlezl tak nějak přes mě. Lekl jsem se, co to tam je. Myslel jsem, že je to nějaký Kanaďan a on byl od nás. Skočil tam, asi to byl trošku blázen," usmíval se v závěru Růžička.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy