Růžička: Rusko nás víc prověří. Chytat bude Mensator

6. 9. 2009 12:20
Trenér Růžička tuší, že až s Ruskem to bude prověrka
Kouč Růžička mohl být spokojen
Kouč Růžička mohl být spokojen | Foto: Jan Langer

Karlovy Vary - Čeští hokejisté se sobotní výhrou 5:2 nad Švédskem výrazně přiblížili triumfu na prvním turnaji Euro Hockey Tour. Tuší to i trenér národního týmu Vladimír Růžička

"Po dvou vítězstvích mám samozřejmě dobrý pocit," řekl kouč po zápase.

Jeho svěřenci udělali rozhodující krok k pokoření Skandinávců ve druhé třetině, ve které překonali gólmana Holmqvista třikrát.

"To bylo rozhodující, protože mužstvo se poté dostalo do klidu," měl důvod k úsměvu Růžička.

Spokojení mohli být i diváci, kterých se sešlo v KV Aréně přes pět tisíc. Jeden pěkný gól střídal další.

Ve 33. minutě oprášili dřívější spolupráci ze Slavie Červenka s Bednářem. První jmenovaný na pravém kruhu naznačil střelu, ale milimetrově přihrál zkušenějšímu útočníkovi na levou stranu a Bednář už snadno zakončoval do poloprázdné branky.

Jen o minutu později se prezentoval pohlednou akcí Hudler. Forvard Dynama Moskva přebral puk v levém rohu útočného pásma, prokličkoval s ním až před branku a bekhendem ještě zvládl neomylně zasunout kotouč do švédské svatyně.

"Kluci sehráli pěkné akce, dívá se na to krásně. Není jednoduché dovést kombinaci až k zakončení do prázdné branky nebo vyjet z rohu a vystřelit gólmanovi mezi betony. Mnohem důležitější však je, že mužstvo hraje dobře," konstatoval Růžička.

Začali jsme se bát?

Po Bednářovi a Hudlerovi se prosadil v závěru prostřední dvacetiminutovky také Vašíček, jenž sklepl puk do sítě ze vzduchu po střele Čáslavy, a tak vstupoval domácí výběr do závěrečné třetiny s vedením 4:1.

"Přestali jsme hrát aktivně. Připadalo mi, jako kdybychom se začali bát o výsledek," soudí Růžička.

Českému výběru navíc na klidu nepřidal ani fakt, že hned ve 42. minutě snížil soupeř na dvoubrankový rozdíl. "Za tohoto stavu bylo důležité, že gólman Štěpánek pokryl jejich další šance," uvedl. ¨

Čtěte dále: Češi a vyhrát turnaj? Máme i na Rusy, tvrdí Bednář

Švédové v závěru ještě zkusili hru bez gólmana, jenže kýžený efekt to nepřineslo. Naopak inkasovali ještě popáté. "Myslím si, že výsledek 5:2 průběhu zápasu neodpovídá. V žádném případě to nebyl jednoduchý zápas," podotkl Růžička.

Závěrečný duel sehrají Češi v neděli od 17:30 proti Rusku a k celkovému vítězství na Českých hokejových hrách jim stačí neprohrát v základní hrací době.

"Rusové nás ještě více prověří ve hře v oslabení," slibuje si Růžička od závěrečné konfrontace a zároveň prozradil, že se do branky postaví Lukáš Mensator.