Růžička neodchází. Zůstane ve Slavii dalších sedm let

Red Spo, ČTK
10. 6. 2010 18:55
Bude i generálním manažerem a trenérem mládeže
Vladimír Růžička
Vladimír Růžička | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Vladimír Růžička bude trenérem hokejistů pražské Slavie až do roku 2017.

Kouč letošních mistrů světa, který po šampionátu u reprezentace skončil, podepsal sedmiletý kontrakt.

V klubu bude i generálním manažerem a šéftrenérem mládeže. 

"Vláďa Růžička je velký slávistický srdcař, pro kterého je hokej vším. Slavii dovedl ke dvěma mistrovským titulům, třem druhým místům, ve Slavii vybudoval tým, který odvádí dobré výsledky," uvedl předseda představenstva HC Slavia Tomáš Rosen. "Nejen jeho obrovské profesní zkušenosti, ale i jeho lidské vlastnosti nás vedly k tomu, že jsme s ním uzavřeli na české poměry tuto ojedinělou smlouvu," dodal.

Čtěte také:
Satisfakce i pro Růžičku: Omluvenky? Už to neřešte
Vyhráli umělci na přežití kolem Jágra, píše svět

Už během uplynulé sezony se sedmačtyřicetiletý kouč rozhodl, že neodejde trénovat do Ruska, ale že chce i svou další budoucnost spojit se Slavií. Jednání probíhala už během jara, ale teprve ve čtvrtek byly doladěny všechny podrobnosti. Růžička nicméně hned po návratu z MS avizoval, že v dalších sedmi letech národní tým určitě nepovede.

"Po úspěšném mistrovství světa v Německu, na kterém Vláďa Růžička dotáhl podceňovaný český tým ke zlatým medailím, byl o jeho služby pochopitelně velký zájem. Takže si velice vážíme toho, že se rozhodl svoji budoucnost spojit se Slavií na další dlouhé roky," poznamenal Rosen.

Návrat do reprezentace? Hodně dlouho ne

Sám Růžička už spřádá plány na novou sezonu. "Letos jsme skončili na třetím místě, do nové sezony půjdeme s tím, že se chceme dostat co nejdál, nejlépe do finále," poznamenal. "Sice nás opustil Roman Červenka, ale naopak přišly nové posily z Vítkovic. Vrátil se Tomáš Micka, přišli Daniel Branda a Miroslav Kopřiva," uvedl Růžička.

Reprezentace, kterou převzal Alois Hadamczik, je pro něho v současnosti uzavřenou kapitolou. "Uvidíme za pár let, ale teď se chci plně soustředit pouze na práci pro Slavii," uzavřel Růžička.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Střelci z FedEx v Indianapolis vloni zabavili brokovnici, pak si koupil dvě pušky

Mladík, který v noci na pátek zabíjel v areálu kurýrní firmy FedEx v americkém Indianapolisu, si dvě poloautomatické pušky použité při útoku pořídil legálně. Brandon Hole tak učinil několik měsíců poté, co mu byla zabavena brokovnice kvůli obavě jeho matky o jeho duševní zdraví, oznámila podle amerických médií policie. Agentura AP v neděli napsala, že ve státě Indiana platí zákon zavedený ve snaze nákupům zbraní za takovýchto okolností zabránit.

Policie popsala zbraně použité při krveprolití ze čtvrteční noci jako "útočné pušky". Hole, kterému bylo 19 let, s nimi v logistickém centru u letiště v Indianapolisu zabil osm lidí. Následně bývalý zaměstnanec firmy FedEx spáchal sebevraždu.

Zbraň mu byla zabavena na základě státního zákona z roku 2005, který umožňuje úřadům odebírat lidem zbraně v případě signálů ohledně jejich možných sklonů k násilí. Město prověřuje, jestli v tomto případě nedošlo k zanedbání ve vymáhání zbraňového zákona. 

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

V texaském Austinu někdo zastřelil tři lidi, policie pátrá po podezřelém

Policie v texaském Austinu v neděli pátrala po 41letém muži v návaznosti na střelecký incident, při kterém přišly o život tři oběti. Podezřelý byl považován za nebezpečného, panovala obava, že by mohl vzít rukojmího. O událostech informovaly agentury Reuters a AP.

"Zdá se, že jde o izolovanou událost v domácnosti, obyvatelstvu nebezpečí nehrozí," uvedla austinská policie. Její šéf Joseph Chacon ale také vyjádřil obavu, že by hlavní podezřelý "mohl případně vzít rukojmího a sám se někde ukrývat a čekat, než odejdeme". Policie obyvatele vyzývala, aby se vyhýbali oblasti na severozápadě města, kde se střelba odehrála. Lidé z dané oblasti pak neměli vycházet na ulici.

Na místě podle svědků zasahovalo více policejních jednotek a sanitky, uvedla agentura AP. Při střelbě přišli o život dvě ženy latinskoamerického původu a jeden muž tmavé pleti. "Zatím nemáme informace o dalších obětech," uvedly zdravotnické úřady.

Údajný pachatel Stephen Broderick se podle Chacona s oběťmi znal, pozadí incidentu ale policejní velitel dále neosvětlil. Hledaného muže popsal jako černocha nižší postavy. Vyšetřovatelé nevěděli, zda uprchl v automobilu, pracovali ovšem s předpokladem, že je ozbrojený.

Zdroj: ČTK
Další zprávy