reklama
 
 

Růžička nemusí do vězení. Hokejový trenér zaplatil pokutu 400 tisíc korun

19. 5. 2017
Bývalý kouč hokejového národního týmu se vyhne šestnáctiměsíčnímu pobytu ve vězení za zpronevěru. Zaplatil totiž soudem uloženou pokutu ve výši 400 tisíc korun.

Praha - Vladimír Růžička nedávno zaplatil pokutu 400 tisíc korun, kterou mu uložil soud kvůli zpronevěře. Díky tomu nemusí jít na šestnáct měsíců do vězení. Zprávu přinesla rozhlasová stanice Radiožurnál.

"Na základě provedené lustrace vám sděluji, že peněžitý trest byl zaplacen," odpověděla médiu v dopise soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 10 Libuše Jungová. 

Podle soudu převzal Růžička na jaře 2012 a poté v květnu 2013 sponzorský dar od podnikatele Miroslava Palaščáka, a to pokaždé 250 000 korun. Peníze úmyslně nepředal klubu a nakládal s nimi jako s vlastními. Na Palaščákovu výslovnou žádost je vrátil až v listopadu 2014, kdy už ve Slavii nepůsobil, a to ze soukromého účtu své manželky.

Peněžitý trest 400 000 korun a v případě jeho nezaplacení 16 měsíců vězení letos v lednu Růžičkovi pravomocně potvrdil pražský městský soud. Růžičkovi hrozilo až pět let za mřížemi, kvůli kauze opustil funkci reprezentačního kouče. Vinu odmítal, už dříve ale připustil, že peníze od Palaščáka přijal.

Do účetnictví klubu se ale podle něj částka nedostala proto, že k ní měl podnikatel ještě dodat potřebné dokumenty, což neučinil. Soud jako polehčující okolnosti uznal dosavadní Růžičkovu bezúhonnost, delší dobu od spáchání skutku a to, že Palaščák dostal peníze nakonec zpátky.

Policie v souvislosti s případem prověřovala také podezření, že někdejší hokejista chtěl během svého působení v pražské Slavii úplatky od některých rodičů, aby jejich děti mohly hrát hokej. Detektivové ale důkazy o údajné korupci nezískali. Po několika měsících případ překvalifikovali a obvinili Růžičku ze zpronevěry.

autoři: Sport, ČTK | 19. 5. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama