Růžička: Exhibici hrát nebudu, už jen popojíždím v teplákách

ČTK ČTK
26. 8. 2014 12:47
Vladimír Růžička bude jedním z trojice olympijských šampionů z Nagana, kteří se v sobotu v Jihlavě nepředstaví na ledě.
Vladimír Růžička.
Vladimír Růžička. | Foto: ČTK

Rokycany/Praha - Současný trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička bude jedním z trojice olympijských šampionů z Nagana, kteří se v sobotu v Jihlavě nepředstaví v exhibici proti týmu složenému z mistrů světa z let 1999 až 2001. Jedenapadesátiletý bývalý vynikající útočník na Horácký stadion přijede, je připraven postavit se na střídačku, rozhodně ale nechce hrát.

"Čtrnáct let jsem nehrál, na led nepůjdu v žádném případě. Kdyby ta exhibice byla před deseti lety, tak asi budu hrát. Takhle ale ne," řekl Růžička novinářům na reprezentační akci v Rokycanech.

Nepřesvědčila ho ani skutečnost, že své rozhodnutí již nikdy nechytat kvůli jihlavské exhibici změnil brankář Dominik Hašek. "Hašan chytal ještě nedávno, já jsem čtrnáct let nehrál," zopakoval.

Už jen popojíždím v teplákách

Nejstarší člen zlatého naganského týmu ukončil kariéru v lednu 2000 a od té doby sehrál jen několik zápasů. Sám si vzpomněl jen na jeden. "Hrál jsem exhibici na Slavii proti Kanaďanům. Asi tři roky poté, co jsem skončil," řekl Růžička, který také v prosinci 2004 nastoupil na Spartě na oslavě narozenin Pavla Richtra v exhibici mistrů světa z roku 1985 a týmu Sparty ze stejného roku.

"Poté, co jsem skončil, jsem byl pětkrát šestkrát (trénovat) se starou gardou, pak už ne. Já už na ledě jen popojíždím v teplákách, ještě abych hrál zápas," pousmál se Růžička, jenž hned po skončení hráčské kariéry začal trénovat Slavii a pražský klub opustil až po minulé sezoně.

Trenérů bude dost

V Jihlavě ale chybět nebude, i když přijede jen na zápas. Většina hráčů se do dějiště utkání chystá v předstihu, Růžička ale ne. "Nemůžu, mám program. Na zápas ale přijedu, bude to sranda," uvedl slavný litvínovský odchovanec. Teoreticky by měl být celý zápas na střídačce naganského týmu, jisté to ale není.

"Četl jsem, že hrát nebude ani Jirka Dopita, takže trenérů bude dost. Sláva (Lener) si to bude dělat... Možná tam budu chvilku a pak se půjdu koukat jinam," řekl Růžička. Právě Dopita a Petr Svoboda, jenž žije v Kanadě, by měli být dalšími dvěma hráči z úspěšného olympijského týmu, kteří na ledě budou chybět.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy