Překvapení na MS do 20 let! Slováci v divokém závěru porazili silné USA. Rusové tápali i se Švýcary

Aktualizováno 29. 12. 2017 7:22
Slovensko porazilo po divokém závěru Spojené státy 3:2. Přitom ještě pět minut před koncem spěl zápas do prodloužení za stavu 1:1. Rusové se trápili, ale Švýcarsko nakonec porazili 5:2.
Smutek švýcarských hráčů po inkasovaném gólu.
Smutek švýcarských hráčů po inkasovaném gólu. | Foto: IIHF

Praha - Slovenská dvacítka překvapila v zápase mistrovství světa v zápase s Amerikou. Svěřenci trenéra Ernesta Bokroše díky dvěma gólům v závěru utkání porazili USA 3:2.

Američané celý zápas dotahovali. Po bezbrankové první třetině otevřel skóre zápasu Krivošík po asistenci Bučka. Ještě ve druhé části USA vyrovnaly zásluhou Tkachuka.

Necelých pět minut před koncem utkání Krivošík opět ve spolupráci s Bučkem poslal Slovensko do vedení, jenže záhy odpověděl domácí Mittelstadt. Diváci se ale prodloužení nedočkali. Třetí kanadský bod v zápase si díky brance z 58. minuty připsal Buček. Na jeho trefu Američané neodpověděli a překvapivě prohráli.

Finové klání proti outsiderovi zvládli, Dánsko přehráli 4:1. O zisku tří bodů de facto rozhodli v první třetině, kdy skórovali dvakrát.

Rusko, které na úvod šampionátu podlehlo Česku 4:5, má první vítězství. Proti Švýcarsku však rozhodně nedominovalo. Ještě v polovině třetího dějství hrálo 2:2. Duel zlomil Artur Kajumov. Východní velmoc nakonec zvítězila 5:2 i díky gólu do prázdné brány.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Buffalu:

Skupina A:

Finsko - Dánsko 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Koppanen (Välimäki, Heiskanen), 7. A. Räsänen (Tolvanen, Jokiharju), 36. Välimäki (Heiskanen, Vaakanainen), 38. Jokiharju (Koivula) - 22. Krag Christensen (Röndbjerg, Setkov). Rozhodčí: Ansons (Lot.), Garon (Kan.) - Castelli (Švýc.), Kilian (Nor.). Vyloučení: 1:7. Využití: 0:1 Diváci: 5026.

USA - Slovensko 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 32. B. Tkachuk (Poehling, J. Anderson), 57. Mittelstadt - 25. Krivošík (Buček), 56. Krivošík (Buček), 58. Buček. Rozhodčí: Kulev (Rus.), Sjöqvist - Yletyinen (oba Švéd.), Hageström (Fin.). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 8188.

Skupina B:

Rusko - Švýcarsko 5:2 (1:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Sjomin (Sokolov), 39. K. Kostin (Svečnikov, Sjomin), 52. Kajumov (K. Kostin), 59. Ivanov (Svečnikov), 59. Abramov (Sokolov) - 21. Miranda (Kurashev, Maillard), 43. Jäger (Heim, Sigrist). Rozhodčí: Grumsen (Dán.), Tufts (USA) - Ondráček (ČR), Šefčík (SR). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1758.