Ruští dorostenci dali ostatním na frak. CSKA převálcovalo konkurenci na turnaji v Třinci

Dorostenci CSKA Moskva opanovali letní President Cup se skóre 31:4. Ve finále smetli domácí Třinec.
Třinecký hokejový klub uspořádal od pátku do neděle už třetí ročník turnaje mladších dorostenců do 16 let. V hlavní a tréninkové hale Ocelářů se utkalo o trofej osm mužstev.
Domácí Třinec měl v zádech podporu fanoušků, ale spoustu rodičů přijelo podpořit také mužstvo Vítkovic. Dále se turnaje zúčastnily Sparta, Karlovy Vary, Slovan Bratislava, Dinamo Minsk, Dinamo Riga a CSKA Moskva.
CSKA Moskva před dvěma lety suverénně ovládlo premiérový ročník a před rokem skončilo na třetím místě. Obhájce titulu z dalšího ruského města, z Jaroslavle, letos nedorazil.
Oproti minulým dvěma ročníkům chybělo i finské Espoo, úplným nováčkem byl Slovan. CSKA od počátku ukazovalo naprostou dominanci a ovládlo základní skupinu ve velké WERK ARENĚ.
Foto: Lukáš Filipec
Ondřej Zoubek Lukáš Filipec, Ondřej Zoubek
7. 8. 2017 15:46
Že českému mládežnickému hokeji už pár let ujíždí mezinárodní vlak, není nic nového. A byť se nedá považovat letní turnaj President Cup v Třinci za úplně směrodatný, tak se z výkonnostního rozdílu mezi Rusy a zbytkem Evropy tají dech. Mladší dorostenci CSKA Moskva zvítězili proti týmům z Česka, Slovenska, Lotyšska a Běloruska zdrcujícím způsobem a ukázali, že v porovnání s nimi vynikají ve všech herních činnostech. Podívejte se na fotografie z turnaje.
 

Právě se děje

Další zprávy