Finové schytali od Rusů debakl, půlku týmu ale trápily střevní potíže

19. 12. 2015 14:52
V pražské O2 areně zvítězili Finové na domácími 3:0, ovšem v Moskvě schytali od Rusů těžký debakl 1:8.
Radující se Rusové na domácím Channel One Cupu.
Radující se Rusové na domácím Channel One Cupu. | Foto: Reuters

Moskva - Hokejisté Ruska rozdrtili ve druhém vystoupení na domácím Channel One Cupu v Moskvě Finsko 8:1 a spravili si chuť po čtvrteční porážce se Švédskem (1:4). Sborná rozhodla rychle a už ve 13. minutě vedla 4:0. Po dvou gólech a jedné asistenci si připsaly ruské hvězdy Alexandr Radulov a Ilja Kovalčuk, tři přihrávky zaznamenal Vadim Šipačov. Finové nenavázali na středeční výhru z Prahy nad Českem 3:0.

Výběru Suomi v pátek večer po příletu z Prahy nadělalo problémy jídlo pořízené v Moskvě. "Je pravda, že se půlka týmu necítila večer dobře, ale nemůže to být omluva pro dnešní výsledek. Musíme být na takový zápas připravení a předvést nejlepší výkon," řekl na pozápasové tiskové konferenci trenér Finska Kari Jalonen.

Svižný začátek

Rusům vyšel dokonale začátek. Mozjakin uvolnil rozjetého Zaripova, který po 86 vteřinách hry nadvakrát překonal Rynnäse. Za 21 vteřin zvýšil Apalkov, pro kterého vybojovali puk mezi kruhy Grigorenko s Averinem. V sedmé minutě se trefil z pravého kruhu přesně k protější tyči Radulov a Rynnäse vystřídal Säteri.

Sborná byla při chuti. Ubránila se při Apalkovově vyloučení a ve 13. minutě po přečíslení dvou na jednoho neměl Säteri šanci po střele Radulova, který po Kovalčukově nabídce trefil odkrytou část branky. V polovině utkání upravil střelou od modré čáry Čudinov už na 5:0.

Finové se prosadili až ve druhé půlce duelu

Finové pokazili Košečkinovi čisté konto v 35. minutě, když už sborná potřetí v zápase v oslabení neodolala. Z rohu projel před branku Pihlström a bekhendem se trefil nad rameno gólmana Magnitogorsku. Za 103 vteřin ale opět jásali ruští fanoušci v zaplněné hale.

Čudinovovu střelu tečoval úspěšně Kovalčuk, který se 48 sekund před koncem druhé části znovu prosadil zblízka po Radulovově přihrávce. V 55. minutě ještě Jakovlev v úniku přihrál Zaripovovi a ten dovršil skóre.

Channel One Cup v Moskvě, součást EHT:

Rusko - Finsko 8:1 (4:0, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Zaripov (Mozjakin), 2. Apalkov (Grigorenko), 7. A. Radulov (Kiselevič, Šipačov), 13. A. Radulov (Kovalčuk, Šipačov), 30. Čudinov (Antipin, Mozjakin), 37. Kovalčuk (Čudinov, Antipin), 40. Kovalčuk (A. Radulov, Višněvskij), 56. Zaripov (Jakovlev, Šipačov) - 35. Pihlström (I. Filppula, V. Lajunen). Rozhodčí: Hodek, Šír (oba ČR) - Šeljanin, Sivov (oba Rus.). Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 12.034.

Rusko: Košečkin - Bělov, Jakovlev, Čudinov, Antipin, Zajcev, Denisov, Višněvskij, Kiselevič - A. Radulov, Šipačov, Kovalčuk - Zaripov, Prochorkin, Mozjakin - Averin, Apalkov, Grigorenko - Dadonov, Andronov, Širokov. Trenér: Oleg Znarok.

Finsko: Rynnäs (7. Säteri) - Hietanen, Kivistö, V. Lajunen, Nutivaara, Kousa, Mäntylä, Melart, Niskala - Kuusela, Sallinen, Enlund - I. Filppula, J. Lajunen, Pihlström - Palola, Nättinen, Lehkonen - Saarinen, Niemi, Koivisto - Elo. Trenér: Kari Jalonen.