Ruský hokejový útočník Dadonov se vrací na Floridu

ČTK ČTK
1. 7. 2017 8:13
Ruský hokejový útočník Jevgenij Dadonov se vrací do NHL. Osmadvacetiletý mistr světa z roku 2014 však nebude hrát za nováčka z Las Vegas, jak se předpokládalo, ale za Floridu. Dadonov se s klubem, ve kterém už v minulosti strávil tři sezony, dohodl na tříleté smlouvě. Podle TSN si díky ní vydělá celkem 12 milionů dolarů. Dadonov působil na Floridě v letech 2009 až 2012, ale nepodařilo se mu stabilně prosadit do kádru Panthers a většinu času hrál v nižší AHL. Před pěti lety se proto vrátil do Evropy, nejprve hrál za Doněck a poté za Petrohrad v KHL. Dadonov se stal pevnou součástí ruské reprezentace, startoval na posledních čtyřech světových šampionátech i na loňském Světovém poháru.
Jevgenij Dadonov (63) v ruském dresu.
Jevgenij Dadonov (63) v ruském dresu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Armáda vystřídala sedm desítek vojáků v Mali. V čele mise EU zůstává český generál

Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a výcvikovou základnu. Podílí se také na výcviku malijské armády. Nová jednotka v úterý od svých předchůdců převzala operační úkol. Uvedl to mluvčí výcvikové mise EU Jakub Šimíček. Velitelem celé mise Evropské unie i nadále zůstává český generál František Ridzák, svou funkci bude předávat v polovině ledna.

Slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 3. a 4. úkolovým uskupením české armády se uskutečnil v úterý. Jednotka, která v Mali působila od května, byla složena především z vojáků 74. mechanizovaného praporu, doplnili je příslušníci 43. výsadkového praporu a dalších útvarů české armády. Nyní je vystřídali vojáci ze 131. dělostřeleckého oddílu z Jinců a specialisté z dalších útvarů.

Česká jednotka má v Mali za úkol chránit samotné velitelství mise v hlavním městě Bamaku, zajišťují také doprovod důležitých osob. Další její část zajišťuje bezpečnost výcvikové základny Koulikoro a chrání její velení. Podílí se také na výcviku. Kromě této jednotky má česká armáda v Mali několik desítek vojáků v čele s Ridzákem, kteří se podílejí na řízení samotné mise. Ridzák je prvním českým vojákem, který spojenecké misi v zahraničí velí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy