Ruský hokejový útočník Dadonov se vrací na Floridu

ČTK ČTK
1. 7. 2017 8:13
Ruský hokejový útočník Jevgenij Dadonov se vrací do NHL. Osmadvacetiletý mistr světa z roku 2014 však nebude hrát za nováčka z Las Vegas, jak se předpokládalo, ale za Floridu. Dadonov se s klubem, ve kterém už v minulosti strávil tři sezony, dohodl na tříleté smlouvě. Podle TSN si díky ní vydělá celkem 12 milionů dolarů. Dadonov působil na Floridě v letech 2009 až 2012, ale nepodařilo se mu stabilně prosadit do kádru Panthers a většinu času hrál v nižší AHL. Před pěti lety se proto vrátil do Evropy, nejprve hrál za Doněck a poté za Petrohrad v KHL. Dadonov se stal pevnou součástí ruské reprezentace, startoval na posledních čtyřech světových šampionátech i na loňském Světovém poháru.
Jevgenij Dadonov (63) v ruském dresu.
Jevgenij Dadonov (63) v ruském dresu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy