Hokejisté Ruska porazili na Karjale Švédsko 6:3

7. 11. 2015 14:28
Rusové ve svém druhém zápase na Karjala Cupu díky dvě gólům Vadima Šipačova porazili hokejisty Švédska 6:3.
Radost hokejistů Ruska po vítězství nad Švédskem v zápase poháru Karjala.
Radost hokejistů Ruska po vítězství nad Švédskem v zápase poháru Karjala. | Foto: Reuters

Helsinky - Hokejisté Ruska porazili na turnaji Karjala v Helsinkách Švédsko 6:3 a po úvodní prohře s Finy (1:2) si tak připsali první body na turnaji. Výběr Tří korunek naopak nenavázal na vysokou výhru nad Českem 6:2. Dvakrát se za vítěze trefil Vadim Šipačov.

Rusové se hned v úvodu ubránili při Kovalčukově vyloučení a v polovině první třetiny se dostali do vedení. Apalkov se dostal k dorážce v době, kdy byl gólman Karlsson po předchozím zákroku mimo brankoviště, a trefil se mezi nohy zaskakujícího Roséna. Zvýšit mohl po Omarkově chybě Dadonov, na druhé straně trefil v 18. minutě Danielsson tyč.

Po 111 vteřinách druhé části vyrovnal Omark, který se dostal před Košečkina a zaskočil jej fintou se zakončením s hokejkou mezi nohama, jaké předloni v NHL použil Tomáš Hertl. V 29. minutě v přesilovce trefil tyč Jakovlev a těsně po skončení početní výhody už z mezikruží skóroval Mozjakin.

Švédové sice vzápětí po Engqvistově teči znovu srovnali, ale v 39. minutě sborné vrátil vedení Prochorkin, který se při úniku prosadil bekhendem, přestože ho tísnil Gustafsson. Za 54 vteřin proměnil únik Šipačov.

Ve 44. minutě po ideální přihrávce Franssona snížil do prázdné branky Rosén, za tři minuty ale vrátil sborné po Mozjakinově akci dvoubrankový náskok Šipačov. Další gól mohl přidat po úniku Karlsson a výsledek dovršil 69 sekund před koncem při power play do prázdné branky ruský kapitán Kovalčuk.

Hokejový turnaj Karjala v Helsinkách, součást Euro Hockey Tour:

Rusko - Švédsko 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Apalkov (Gusev, Kartajev), 29. Mozjakin (Šipačov, Dadonov), 39. Prochorkin (Zaripov), 40. Šipačov (Dadonov), 47. Šipačov (Mozjakin, Dadonov), 59. Kovalčuk (Apalkov) - 22. Omark (Axelsson, S. Kronwall), 31. Engqvist (Ahnelöv, Omark), 44. Rosén (Fransson, Lundberg). Rozhodčí: Fonselius, Kaukokari - Neva, Sormunen (všichni Fin.). Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 4377.

Sestavy:

Rusko: Košečkin - Zajcev, Kiselevič, Čudinov, Antipin, Višněvskij, Denisov, Jakovlev, Pašnin - Andronov, Prochorkin, Kovalčuk - Dadonov, Šipačov, Mozjakin - Zaripov, Cvetkov - Apalkov, Kartajev, Gusev. Trenér: Oleg Znarok.

Švédsko: H. Karlsson - Nygren, Gustafsson, Ahnelöv, Fransson, Junland, Rahimi, S. Kronwall, Hersley - Johansson, Lundqvist, Axelsson - Lundberg, Ericsson, Sörensen - Gynge, Rosén, Ullström - Danielsson, Engqvist, Omark. Trenéři: Pär Marts.