Rusko prohrálo i druhý zápas Českých her, jedinou trefou rozhodl Filppula

29. 4. 2017 15:42
Jediný gól rozhodl o vítězství finské hokejové reprezentace v utkání s Ruskem na Českých hrách. V padesáté minutě se prosadil Valtteri Filppula. Zápas byl vyprodaný.
Valtteri Filppula
Valtteri Filppula | Foto: Milan Kammermayer

České Budějovice - Hokejisté Finska porazili ve svém druhém utkání na Českých hrách Rusko 1:0 a vyšli tak vítězně z duelu týmů, které v předchozích zápasech prohrály. Vyrovnané utkání rozhodl v 50. minutě útočník Valtteri Filppula, brankář Joonas Korpisalo při debutu v seniorské reprezentaci udržel čisté konto.

Vyprodaná českobudějovická Budvar aréna se dočkala gólu až ve třetí třetině. Zápasu totiž dlouho kralovali brankáři Vasilevskij a Korpisalo. Oběma týmům do vedení nepomohly ani přesilové hry, kterých bylo zejména ve druhé třetině dost. Nejblíže k otevření skóre byl ve 22. minutě Juhamatti Aaltonen, který však trefil jen tyč odkryté branky.

Více než šest tisíc diváků se gólu dočkalo v 50. minutě, kdy Vasilevskij vyrazil Honkovu střelu od modré k Filppulovi a útočník Philadelphie pohotově poslal puk za jeho záda. Sborná již vyrovnat nedokázala, gólmana Columbusu nepřekonala ani hlavní hvězda ruského výběru a druhý nejlepší střelec základní části NHL Kučerov.

Rusko, již jistý vítěz seriálu Euro Hockey Tour, tak podruhé v sezoně nebodovalo.

Carlson hokejové hry, turnaj seriálu Euro Hockey Tour v Českých Budějovicích:

Rusko - Finsko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávky: 50. V. Filppula (Honka, Ohtamaa). Rozhodčí: Hejduk, Hradil - Lhotský, Jiří Svoboda (všichni ČR). Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 6401 (vyprodáno).

Rusko: Vasilevskij - Gavrikov, Kiselevič, Mironov, Provorov, Naumenkov, Antipin, Zub, Bereglazov - Ničuškin, Andronov, Tělegin - Kučerov, Namestnikov, Gusev - Plotnikov, Šipačov, Ljubimov - Burdasov, Svetlakov, Golyšev. Trenér: Oleg Znarok.

Finsko: Korpisalo - Honka, Ohtamaa, Lajunen, Jaakola, Hietanen, Vittasmäki, Kukkonen, Järvinen - Puljujärvi, V. Filppula, Aho - Rantanen, M. Aaltonen, Manninen - J. Aaltonen, Kemppainen, Pyörälä - Hännikäinen, Sallinen, Osala. Trenér: Lauri Marjamäki.