Ruské hvězdy spráskaly Čechy, Dacjuk nastřílel hattrick

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu Rusko - Česko.
Pavel Dacjuk překonal české gólmany hned třikrát, z toho dva góly padly za záda Ondřeje Pavelce.
Skóre zápasu otevřel v 9. minutě Alexander Radulov.
A tady si ruský ranař Alexander Radulov faulem pomohl v souboji s Michaelem Frolíkem,
Denis Děnisov (vlevo) atakuje holí Tomáš Plekance.
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
15. 12. 2012 13:18
Česko prohrálo i druhý zápas na Channel One Cupu, Rusku podlehlo 0:6.

Praha - Čeští hokejisté zůstávají na letošním Channel One Cupu nadále bez bodu. Ve druhém utkání totiž utrpěli hrozivý debakl od domácích Rusů, kteří výběr Aloise Hadamczika potupili výpraskem 6:0.

V týmu nabitém špičkovými hvězdami nejvíc zářil Pavel Dacjuk, který nastřílel hattrick.

Českému mužstvu nepomohlo ani střídání gólmanů, když po čtvrtém gólu ve 28. minutě naskočil místo Pavelce Salák.

Rusové své šance využili

Utkání začalo v rychlém tempu, ovšem bez větších příležitostí. Poté se však ukázala genialita současné sborné ve výborném využívání šancí.

V 9. minutě Radulov krásně tečoval Jemelinovo nahození od modré a o osm minut později se přes Škoulu prosadil Dacjuk.

Naopak Krejčí v přečíslení místo přihrávky na lépe postaveného Frolíka vystřelil sám a Hemského kličkovanou utnul Košečkin.

Čtyři góly vyhnaly Pavelce

Rusové vstoupili ve velkém stylu i do druhé třetiny. Díky viditelné převaze si vynutili faul Kindla, který pak z velkého úhlu potrestal Mozjakin. A když o chvíli později zakončil krásnou akci celého útoku opět Dacjuk, bylo rozhodnuto.

Českou hru neoživilo ani střídání brankářů. Salák sice příval domácích gólů na čas zastavil, jenže ve třetí části i on dvakrát inkasoval.

Svoji reputaci si mohou Češi napravit zítra proti Švédsku, které dnes vyhrálo nad Finy 4:1, a přetrhlo tak svoji sedmizápasovou šňůru bez vítězství.

Channel One Cup, druhý díl Euro Hockey Tour v Moskvě:

Rusko - ČR 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. A. Radulov (Jemelin, Dacjuk), 17. Dacjuk, 25. Mozjakin (Ovečkin, Malkin), 28. Dacjuk (A. Radulov, Kovalčuk), 50. Malkin, 51. Dacjuk. Rozhodčí: Leppäalho, Rantala (oba Fin.) - Savodnikov, Zacharenkov (oba Rus.). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 14.000.

Rusko: Košečkin - Birjukov, Nikulin, Medveděv, Jemelin, Tjutin, Denisov, Kalinin, Čudinov - Kuljomin, Malkin, Mozjakin - Kovalčuk, Dacjuk, A. Radulov - Žerděv, Těreščenko, Ovečkin - Plotnikov, Anisimov, Širokov. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.
ČR: Pavelec (28. Salák) - Kutlák, Nakládal, R. Polák, Kindl, F. Novák, Němec, Škoula - P. Nedvěd (45. Honejsek), Plekanec, J. Svoboda - Hemský, Krejčí, Michael Frolík - Petružálek, Koukal, Rolinek - M. Růžička (45. Orsava), Jan Kovář, Voráček. Trenéři: Alois Hadamczik, Josef Paleček a Jan Procházka.

Finsko - Švédsko 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 53. Mäenpää - 4. Pettersson (Lundqvist, Persson), 5. Persson (Lundqvist), 58. Danielsson (Berglund), 60. V. Hedman (Viklund). Rozhodčí: Bulanov, Olenin (oba Rus.). Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 8250.

Sestavy:

Finsko: Ortio - Laakso, Eronen, Mäenpää, Näkyvä, Melart, Lepistö, Kukkonen, Ohtamaa - Aaltonen, Lehterä, Enlund - Kuusela, Ramstedt, Pihlström - Osala, Viitaluoma, Kähkönen - Sallinen, Lahti, Huhtala. Trenér: Jukka Jalonen.

Švédsko: Enroth - Bäckman, S. Kronwall, V. Hedman, Viklund, Burström, Ahnelöv, Frögren - Hörnqvist, Bäckström, Johansson - Danielsson, Berglund, Lindström - Lindberg, Söderberg, Ericsson - Pettersson, Lundqvist, Persson - Stralberg. Trenér: Pär Marts.