Sport Sport, Red Spo
21. 9. 2008 19:32
Sparta - Znojmo 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Martin Ručinský se v šestém zápase konečně gólově prosadil.
Martin Ručinský se v šestém zápase konečně gólově prosadil. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté pražské Sparty potvrdili zlepšenou formu a v šestém kole O2 extaligy zdolali na domácím ledě Znojmo 2:1.

Ale přitom lépe do zápasu vstoupili právě Orli. Ti nejdříve přestáli několik šancí Sparty a v 16. minutě poprvé udeřili. Nenápadnou střelou od modré překonal gólmana Pöpperleho Martin Růžička.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Do druhé části ale vtrhli domácí hráči jako vyměnění a když jejich snaze pomohl znojemský Mrázek, který vyhodil puk mimo hrazení, dočkali se vyrovnání.

Puk se odrazil mezi kruhy přímo k Martinu Ručinskému, který svou dělovkou propálil všechno, co mu stálo v cestě - 1:1. Premiérovou trefu navrátilce z NHL pak ocenili diváci hlasitým výbuchem nadšení.

Znojmo držel Trvaj

O minutu později neuspěl v samostatném nájezdu Martin Podlešák, kterého parádně vychytal Trvaj, do vedení Spartu neposlal ve dvou obrovských šancích ani Petr Ton.

Znojemští dávali domácím hodně šancí k přesilovým hrám, ale Jiří Trvaj předváděl neuvěřitelné zákroky. Ve 38. minutě tak zlikvidoval dorážku z bezprostřední blízkosti Davidu Výbornému, ve velké šanci neuspěl ani Michal Broš.

Třetí třetina začala opatrně, ale ve 45. minutě se mohla Sparta konečně zaradovat. Haman sice v úniku neuspěl, pak ale přišlo vyloučení Švrčka a domácí udeřili.

Nejdříve sice Kratěna sám před Trvajem nedal, ale jeho následnou přihrávku přetavil ve vítězný gól švihem Černošek.

Znojmo v závěru mělo k dispozici dvě přesilovky, jenže Erat v samostatném nájezdu Pöpperleho nepřekonal a Orli nevyrovnali ani při hře bez brankáře.

Ze tří bodů se tak raduje Sparta a především Martin Ručinský, který se po neoslnivém vstupu do sezony konečně trefil a přispěl tak k cenné výhře.