Zlínský Köhler byl během pár minut hrdinou i padouchem

ČTK ČTK
3. 4. 2014 22:33
Ani druhý semifinálový pokus hokejistům Zlína nepřinesl úspěch.
Bedřich Köhler.
Bedřich Köhler. | Foto: Lukáš Drštička

Třinec - Ani druhý semifinálový pokus hokejistům Zlína úspěch nepřinesl. Navzdory zlepšenému výkonu podlehli v Třinci 2:5 a osudná se jim stejně jako v prvním utkání stala prostřední dvacetiminutovka, ve které Oceláři třemi góly nakročili k druhému vítězství v sérii.

"Rozhodl můj debilní faul"

Zlín byl v první části jako vyměněný, jenže pak jeho zlepšený výkon potopily fauly, oslabení a nedisciplinovanost. Jako ve středečním utkání.

"Rozhodl můj debilní faul, zachoval jsem se tam jak lajdák. Šli jsme do tří, dostali jsme gól, bylo srovnáno. Pak jsem dostali těsně před sirénou ještě jeden a už jsme dotahovali," kál se zlínský útočník Bedřich Köhler, který byl přitom ještě chvíli předtím po svém gólu na 2:1 za hrdinu.

Ve středu Zlín dostal ve druhé části čtyři góly, tentokrát o branku méně. Ševci přitom úvodní část zápasu zvládli na výbornou a mohli vést i větším rozdílem než 1:0.

"Dalo se z toho vytěžit více, ale teď už to je jedno. Play off je o disciplíně, v tomhle jsou Třinečtí zatím lepší. Ve středu jsme měli moře vyloučení, dneska to samé. Ten můj faul se nedá omluvit. To rozhodlo utkání," zopakoval Köhler sebekriticky.

Zlínští se příliš oddávají emocím

Ukočírovat emoce, to je zatím kardinální zlínský problém. Své o tom ví i kouč Rostislav Vlach, který na tři zápasy přišel o dodatečně potrestaného Zámorského za jeho středeční zákrok na Růžičku.

"Jasným faulem nám udělal komplikace v nominaci. Je už svým způsobem zkušený hráč, měl by mužstvu pomáhat jiným způsobem než takhle. Nevím, jestli to byla příliš velká motivace, nějaká vyhecovanost. On nebo Köhler jsou zkušení hráči, měli by se s tíhou okamžiku umět vyrovnat," řekl Vlach.

Zlín má po dnešku ještě pádnější důkaz, že bez přísné disciplíny na ledě to proti Třinci nepůjde.

"První třetinu jsme hráli disciplinovaně. Dokázali jsme držet taktiku, pak přišla vyloučení a toto otočilo zápas. Doufám, že doma to zlepšíme. Oni mají strašně šikovné hráče, kteří si v přesilovkách umí vytvořit tlak a šance," řekl Köhler.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Kouč italských mistrů světa Lippi ukončil kariéru

Strůjce italského triumfu na fotbalovém mistrovství světa v roce 2006 Marcello Lippi ukončil trenérskou kariéru. Naposledy vedl do loňského listopadu reprezentaci Číny, ale další angažmá už hledat nebude. Jinou práci ve fotbalovém prostředí nicméně dvaasedmdesátiletý uznávaný kouč nevyloučil.

"Co se týče trenérského řemesla, tak s tím je definitivně konec. Skutečně," řekl Lippi pro RadioSportiva. "Stačilo to. Možná bych mohl být užitečný v jiné funkci, uvidíme. Do jara ale nic," dodal kouč, který s Italy slavil zlato před 14 lety na MS v Německu.

Lippi do roku 2010 působil výhradně v rodné Itálii. S Juventusem získal pětkrát domácí titul a vyhrál i Ligu mistrů. Po odchodu do Číny ovládl tamní soutěž s klubem Kuang-čou a následně neodolal lukrativní nabídce převzít čínský národní tým. Druhé angažmá u něj však ukončil už po čtyřech soutěžních zápasech.

Další zprávy