Rolinek zuřil ve Vítkovicích: Puk jsem v brance viděl!

Sport Sport
29. 1. 2013 22:10
Pardubického Tomáše Rolinka naštval moment z konce zápasu ve Vítkovicích. Rozhodčí neuznali po konzultaci s videem branku na 2:2 a Pardubice důležitý zápas prohrály.
"Klečel jsem na čtyřech a jasně jsem puk viděl v brance," zlobil se Rolinek po utkání ve Vítkovicích, které Pardubice prohrály 1:2
"Klečel jsem na čtyřech a jasně jsem puk viděl v brance," zlobil se Rolinek po utkání ve Vítkovicích, které Pardubice prohrály 1:2 | Foto: Eduard Erben

Ostrava - Hokejisté Pardubic se po prohře ve Vítkovicích zlobili na rozhodčí. Naštvaný byl hlavně Tomáš Rolinek, který se dvě minuty před koncem zápasu radoval z vyrovnávací branky.

Rozhodčí jí po poradě u videa neuznali a obhájci mistrovského titulu důležitý souboj o postup do play-off prohráli 1:2. Osm zápasů před koncem ztrácejí na desáté České Budějovice stále pět bodů.

Rolinek: Viděl jsem puk v brance

Nespokojenost z rozhodnutí hlavních rozhodčích vyjádřil po utkání Tomáš Rolinek i trenér Miloš Říha, který sudím vyčinil při odchodu do šaten.

"Zase se bude psát, že brečíme a cítíme křivdu a bude to tvrzení proti tvrzení, já ale viděl puk v brance," řekl Rolinek po utkání. Říha mezitím vinil arbitry z alibismu.

Pravdu měl ale Rolinek. Druhý muž, který měl ke sporné situaci nejblíž, brankář soupeře Roman Málek totiž skutečně řekl úplný opak.

Málek: Gól to nebyl

"Nevím, co viděl Rolinek, ale já věděl, že to nemůže být gól. Puk mi spadl mezi betony a pak jsem ho viděl ležet na čáře. To můžu odpřisáhnout, že naprosto jasně nepřešel přes čáru," řekl Málek.

Pardubice ale nemusely litovat pouze tohoto momentu, v polovině zápasu totiž neproměnil nařízené trestné střílení Radil a hrdina Málek si liboval.

"Byla to spíše náhoda. Dobře se mi to trénuje, protože tady na to máme dobré útočníky," řekl Málek, kterého potěšila ale především výhra. "Šlo o hodně, protože jsme Pardubice chtěli nechat pod sebou. To se povedlo."

Vítkovice jsou osmé a na Pardubice drží bezpečný odstup osmi bodů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy