Rok po tragédii Jaroslavl slaví vítězný vstup do KHL

6. 9. 2012 22:38
Hokejisté Jaroslavle se po roční přestávce vynucené tragickou leteckou nehodou vrátili do KHL vítězstvím na Novosibirskem.
Fanoušci si vzpomněli na výročí loňského neštěstí
Fanoušci si vzpomněli na výročí loňského neštěstí | Foto: ČTK, Reuters, Aktuálně.cz

Moskva - Hokejisté Jaroslavle se po roční přestávce vynucené tragickou leteckou nehodou vrátili do KHL vítězstvím.

Den před ročním výročím neštěstí, při kterém loni 7. září zahynulo 44 lidí včetně českých reprezentantů Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka, vyhráli na ledě Novosibirsku 5:2.

Klub ve stínu tragédie vynechal minulou sezonu, od nuly vybudoval nové mužstvo a podle odborníků patří k favoritům na zisk Gagarinova poháru.

Vedení Lokomotivu dokonce odmítlo velkorysou nabídku KHL, že bude mít jistotu play off a bude si moci vybrat po jednom hráči z ostatních celků.

První branku nového Lokomotivu dal v desáté minutě úvodní třetiny Alexander Černikov, který vyrovnával na 1:1.

Petružálek přispěl asistencemi

Za výhrou poté Jaroslavl dvěma brankami ve druhém dějství nasměroval švédský obránce Staffan Kronwall, když zařídil vedení 4:2.

Už druhé utkání v nové sezoně má za sebou Chabarovsk, kterému k vítězství 3:2 v prodloužení nad Atlantem Mytišči pomohl asistencemi Jakub Petružálek.

Český reprezentant přihrál na dva góly Alexandru Osipovovi, včetně toho vítězného v druhé minutě prodloužení.

Ve středečním duelu proti Atlantu si Petružálek při vítězství 3:1 připsal jednu přihrávku. Po dvou duelech má tedy na kontě tři body.

Gólově se prosadil Koukal

Dařilo se také Petru Koukalovi, který se trefil hned v prvním ligovém zápase v dresu Nižněkamsku a přispěl k výhře 3:0 nad Dynamem Minsk.

Neuspěl naopak Petrohrad českého trenéra Miloše Říhy, jenž prohrál 1:2 s Omskem. O vítězství rozhodli hosté už v první třetině, kdy dvakrát překonali brankáře Jakuba Štěpánka.

V souboji nováčků soutěže prohrál Slovan Bratislava na vlastním ledě s Donbassem Doněck 2:4. Po asistenci v dresu ukrajinského celku zaznamenali Karel Pilař s Lukášem Kašparem.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Atlant Mytišči 3:2 v prodl. (za domácí Petružálek 0+2), Novokuzněck - Nižnij Novgorod 3:2 v prodl., Novosibirsk - Jaroslavl 2:5, Čeljabinsk - Magnitogorsk 2:0, Ufa - Viťaz Čechov 2:3 po sam. nájezdech, Kazaň - Čerepovec 5:2, Nižněkamsk - Dinamo Minsk 3:0 (za domácí gól Koukal), Petrohrad - Omsk 1:2, Dynamo Moskva - Barys Astana 5:1, Slovan Bratislava - Doněck 2:4, Chabarovsk - Atlant Mytišči 3:2 v prodl. (za domácí Petružálek 0+2), Novokuzněck - Nižnij Novgorod 3:2 v prodl., Novosibirsk - Jaroslavl 2:5, Čeljabinsk - Magnitogorsk 2:0, Ufa - Viťaz Čechov 2:3 po sam. nájezdech, Kazaň - Čerepovec 5:2, Nižněkamsk - Dinamo Minsk 3:0 (za domácí Koukal 1+0), Petrohrad - Omsk 1:2, Dynamo Moskva - Barys Astana 5:1, Slovan Bratislava - Doněck 2:4 (za hosty Pilař, Kašpar oba 0+1), Lev Praha - Dinamo Riga 2:1.