Klepišovy nájezdy zajistily Lvu výhru nad Rigou

21. 10. 2013 22:05
Avangard Omsk po třech porážkách znovu naplno bodoval, když vyhrál na kluzišti Amuru Chabarovsk.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Tři proměněné nájezdy českého útočníka Jakuba Klepiše v závěrečném rozstřelu zajistily pražskému Lvu výhru nad Dinamem Riga 2:1 po samostatných nájezdech. Český celek tak v KHL přerušil sérii tří porážek za sebou.

Lev začal snahu o ukončení série porážek aktivně, od první minuty se tlačil do útoku, stejně jako v předešlých duelech se jim ale nedařilo v koncovce. A hosté to dokázali využít. Pražané nevyužili první přesilovku, Dinamo, v sestavě s českým útočníkem Polákem, hned první prohřešek domácích potrestalo. V 8. minutě otevřel skóre Szczechura, jeden z trojice hráčů Rigy v minulé sezoně hrajících za český tým.

Hrál se hokej bez větších šancí

V 15. minutě mohl vyrovnat Cingel, brankář Tellqvist však jeho slibnou šanci zlikvidoval. Švédskou oporu hostů překonal nevydařenou tečovanou střelou Jaakola. Pražané měli i nadále herní převahu, často hráli v útočném pásmu, přidat druhý gól se jim ale nepodařilo ani v řadě početních výhod. Engrena, který se v brance Lva představil po osmi zápasech, prověřil jen Wilson. Chybu Gragnaniho ale potrestat nedokázal.

S blížícím se koncem normální hrací doby bylo jasné, že tým, který dokáže vstřelit druhý gól, bude hodně blízko výhry. Velkou šanci si ale nikdo vytvořit nedokázal. Ani Riga v Praze nedokazovala, že jí v Západní konferenci KHL patří třetí místo a vyhrála čtyři z posledních pěti zápasů. Utkání tak dospělo do prodloužení.

Hned v 61. minutě trefil hostující Wilson tyč, když poté Lev nevyužil krátkou přesilovku čtyři na tři, rozhodly o zisku druhého bodu samostatné nájezdy. Zejména díky Klepišovi se nakonec z výhry radovali domácí, Klepiš totiž proměnil tři nájezdy za sebou.

Nyní Lev čeká série čtyř zápasů na kluzištích soupeřů, začne v sobotu v Jaroslavli, doma se opět představí až 13. listopadu.

Říhův Omsk si poradil s Amurem

Sérií tří proher v řadě v pondělí dopoledne utnul také Avangard Omsk v Chabarovsku. Svěřenci Miloše Říhy porazili tamní Amur 5:2.

Jednou asistencí se na teprve sedmé výhře sibiřského celku v sezoně podílel obránce Miroslav Blaťák.

Celkově si tak Avangard pod trenérem Říhou mírně vylepšil bilanci na tři výhry a šest porážek a nyní mu patří 11. příčka ve Východní konferenci KHL, kde o bod předskočil právě Amur.

Kovář vychytal samostatné nájezdy

Z vítězství se dnes radoval také český brankář Jakub Kovář, který sice se svým Avtomoblistem přišel v Novosibirsku o vedení 3:1, ale nakonec zvítězil 4:3 na nájezdy, když český gólman chytil všechny tři pokusy soupeře.

Za celý zápas přitom Sibir na Kováře vyslal plných čtyřicet střel, ovšem český brankář si čtvrtou výhru v sezoně vzít nenechal.

V dalších odpoledních duelech Astana zvítězila ve Vladivostoku 3:1 a Novokuzněck porazil Chanty-Mansijsk 2:1. Dynamo Moskva prohrálo doma s Doněckem 1:2 a hosty nasměroval k výhře gól českého útočníka Lukáše Kašpara.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - Dinamo Riga 2:1 po sam. náj. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Jaakola, rozhodující nájezd Klepiš - 8. Szczechura (Pujacs, Niživijs). Rozhodčí: Ravodin, Rönn - Otmachov, Šeljanin. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 4006.

Lev: Engren - Nakládal, Ševc, O'Byrne, Jaakola, Němec, Gragnani - Klepiš, Azevedo, Novotný - Řepík, Vrána, Birner - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Cingel, Tatíček, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.

Riga: Tellqvist - Ozolinš, Rekis, Robinson, Pujacs, Sotnieks, Lavinš - Polák, Wilson, Hossa - Skvorcovs, Kuzmenkovs, Pavlovs - Indrašis, Szczechura, Bukars - Meija, Džerinš, Niživijs. Trenér: Artis Abols.

Chabarovsk - Omsk 2:5 (za hosty Blaťák 0+1), Vladivostok - Barys Astana 1:3, Novokuzněck - Chanty-Mansijsk 2:1, Novosibirsk - Jekatěrinburg 3:4 po sam. nájezdech, Kazaň - Spartak Moskva 2:0, Nižnij Novgorod - Dinamo Minsk 3:0, Viťaz Podolsk - Záhřeb 1:0, Dynamo Moskva - Doněck 1:2 (za hosty Kašpar 1+0), Slovan Bratislava - CSKA Moskva 2:3 (za domácí Mojžíš 0+1), Lev Praha - Dinamo Riga 2:1 po sam. nájezdech.