Slovan od CSKA dělí 38 bodů. Dvakrát jsme je porazili, to je může rozhodit, říká Říha

ČTK ČTK
9. 2. 2016 10:53
Slovenský klub obsadí v Západní konferenci osmé místo, CSKA s velkým náskokem vyhraje celou základní část. Oba nadcházející soupeře dělí dva zápasy před koncem dlouhodobé části 38 bodů.
Miloš Říha
Miloš Říha | Foto: Lukáš Caha

Bratislava - Hokejisté Slovanu Bratislava podruhé v historii postoupili do play off Kontinentální ligy a velkou zásluhu na tom má i český trenér Miloš Říha starší, který loni v létě slovenský tým převzal. Úspěšný kouč navíc věří, že Slovan má šanci překvapit ve čtvrtfinále i vysoce favorizovaný tým CSKA Moskva.

"Je samozřejmé, že CSKA je obrovský favorit. To, že jsme je jako jediní z celé KHL dvakrát porazili, by nám mohlo pomoct a je trochu rozhodit. Musíme však zůstat pokorní a vrátit se z euforie zpět na zem. Musíme odmakat všechny zápasy a připravit se. CSKA je bohatý klub, který bude chtít jednoznačně postoupit," řekl Říha novinářům po pondělní výhře Slovanu 3:2 v prodloužení nad Dinamem Riga, po kterém získal tým jistotu účasti v play off.

Splněno ještě není

Slovenský klub obsadí v Západní konferenci osmé místo, CSKA s velkým náskokem vyhraje celou základní část. Oba nadcházející soupeře dělí dva zápasy před koncem dlouhodobé části 38 bodů. Slovanu však může zvednout sebevědomí, že CSKA doma přehrál 3:2 po samostatných nájezdech a v Moskvě 2:0. Říha navíc odmítá, že jen samotným postupem splnil úkol pro sezonu.

"Myslím, že mě znáte. Mise končí na konci sezony. Jsem šťastný, že jsme něco dokázali. Sezona ale nekončí, naopak máme novou motivaci. Vždyť si představte, že bychom vyřadili CSKA. To bychom asi neprošli Bratislavou...," pousmál se sedmapadesátiletý kouč, který v minulé sezoně vedl extraligové Pardubice. V Rusku trénoval i Chimik Voskresensk, Spartak Moskva, Petrohrad nebo Omsk.

Slovan se v play off KHL bude snažit vylepšit svoji historickou bilanci. Při premiérovém postupu v roce 2013 totiž prohrál s Dynamem Moskva 0:4 na zápasy. V dalších dvou sezonách ve vyřazovací části chyběl. "Poslední dvě utkání základní části už budeme brát jako přípravu na play off a trochu upravíme sestavu. Ale ne moc, abychom se nerozhodili," dodal Říha.

 

Právě se děje

Další zprávy