Sudí jsou bez výplaty. Řezníček: V Třinci hrubě chybovali

Adam Sušovský Adam Sušovský
14. 11. 2013 15:00
"Byla to hrubá chyba, gól měl jasně platit. Všichni čtyři rozhodčí zápasu Třinec - Sparta dostanou tvrdé tresty," zlobí se šéf extraligy Josef Řezníček.
Josef Řezníček.
Josef Řezníček. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Branka po samostatném nájezdu Buchteleho v Třinci měla jasně platit. Za hudrující Spartu se už postavil i sám šéf extraligy Josef Řezníček, čtveřici rozhodčím slíbil tvrdé tresty.

"Spartě rozumím, byla to hrubé pochybení všech čtyř rozhodčích a hrubá neznalost pravidel. Tresty budou v tomhle případě opravdu tvrdé," řekl Aktuálně.cz Řezníček. 

Hradil a Hrubý nedostanou zaplaceno

Jenže tresty nakonec zase tak strašné nejsou. Hlavního rozhodčího Reného Hradila komise rozhodčích potrestala odebráním delegace na tři utkání a finanční pokutou ve výši celé odměny za řízení zápasu. Hlavní rozhodčí Michal Hrubý byl potrestán stejnou finanční pokutou a odebráním delegace na jedno utkání.

Rozhodčí Marek Hlavatý a Rudolf Tošenovjan budou stát jeden zápas a videorozhodčí Ivan Koval bude řešen na dalším zasedání.

"Rendo, já bych to nezkoumal, jasnej gól"

Chyba hlavních rozhodčích Hradila s Hrubým totiž včera výrazně ovlivnila extraligový šlágr dvou největších favoritů na zisk mistrovského titulu.

Třinec Spartu v samostatných nájezdech porazil jen díky tomu, že sudí po konzultaci s kolegou u videa neuznali branku Buchteleho kvůli posunutí třinecké brány.

Pravidla přitom říkají jasně: Pokud je branková konstrukce během samostatného nájezdu vychýlena z důvodu zákroku brankáře, gól musí být uznán. Sparta ale protestovala marně, dokonce navzdory tomu, že sudí Hrubý v mikrofonech České televize svému kolegovi domlouval:

"Rendo, já bych to vůbec nezkoumal. Vykoplá brána, jasnej gól," říkal.

Sparta se cítí právem poškozena

"Hrubě tady chyboval především rozhodčí Hradil, tresty ale dostanou všichni rozhodčí. Je to nešťastná situace," řekl Řezníček.

"Mluvil jsem s generálním manažerem Sparty, ta se cítí právem poškozena. Myslím, že je ta situace jasná. I z vyjádření třineckého útočníka Jiřího Polanského v novinách je zřejmé, že také Oceláři přiznali, že se měl nájezd alespoň opakovat."

Sparta tak v Třinci přišla o vítězství. Hned po Buchtelem se totiž rozjel právě Polanský a gólem samostatné nájezdy rozhodl. Pražané hned poté protestovali a vydali také oficiální tiskovou zprávu.

"Jednalo se o naprosto skandální neznalost pravidel. Sparta kvůli tomu přišla o možný zisk bodu," čertí se sportovní manažer Sparty Patrik Martinec - více o včerejší chybě rozhodčích čtěte ZDE.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy