Reprezentace se sešla před Karjalou, účastníci LM se připojí večer

Kouči, tak jsme tady! Čeští hokejisté se sešli před turnajem Karjala
Karjala Cup bude první oficiální akcí v sezoně pod vedením nového trenéra.
Vůjtek, který v létě nahradil Vladimíra Růžičku, se s částí týmu seznámil už při letním kempu mladých nadějí v Jihlavě.
Akci v pražské Tipsport Areně ale nijak výjimečně neprožíval.
Oproti původnímu výběru musel s asistenty Josefem Jandačem, Jiřím Kalousem...
Foto: Milan Kammermayer
ČTK ČTK
3. 11. 2015 16:35
český hokejový tým se připravují na první akci pod vedením Vladimíra Vůjtka. Už ve čtvrtek rozehrají Češi turnaj Karjala.

Praha - Bez pětice hokejistů Liberce a Sparty, které dnes večer čeká ještě vystoupení v Lize mistrů, se sešel v pražské Tipsport Areně český národní tým před turnaje Karjala. Kouči Vladimíru Vůjtkovi staršímu se hlásilo před první herní akcí sezony dvaadvacet členů nominace a navíc i třetí brankář David Rittich z Mladé Boleslavi, který s týmem do Örnsköldsviku a Helsinek nezamíří.

Vůjtek, který v létě nahradil Vladimíra Růžičku, po letním kempu mladých nadějí v Jihlavě přivítal nyní mužstvo už před první oficiální akcí v sezoně. Nijak výjimečně to ale neprožíval. "Dělal jsem čtyři roky mužstvo Slovenska a je to podobné," uvedl osmašedesátiletý kouč.

"Samozřejmě jsme tam hráli druhořadé turnaje, tady se se špičkou evropského hokeje potkávám poprvé, ale hrál jsem s nimi na mistrovství světa. Je to trošku specifičtější a zajímavější, že je to můj první turnaj, ale nepřikládám tomu důležitost," doplnil Vůjtek.

Oproti původnímu výběru musel s asistenty Josefem Jandačem, Jiřím Kalousem a Jaroslavem Špačkem udělat jednu změnu. Třineckého obránce Vladimíra Rotha nahradil Tomáš Voráček z Mladé Boleslavi. "Já jsem věděl už od neděle, že je problém. On chtěl ale hrát a přijet a my mysleli, že to bude dobrý. Dnešní vyšetření ale ukázalo, že nemůže," okomentoval Vůjtek jediný zásah, který musel v kádru nuceně udělat.

Liberecký zadák Radim Šimek s útočníky Michalem Birnerem a Michalem Řepíkem a sparťané Jan Buchtele s Danielem Přibylem se k týmu připojí dneska večer. Vůjtkův asistent Jandač, který je koučem Sparty, na srazu nechyběl, ale místo tréninku zamířil ještě plnit klubové povinnosti. "Není to komplikace. Jsme tady tři, podělíme se o to. Dnes povedu trénink já," prohlásil Vůjtek.

Národní tým zamíří ve středu dopoledne do Örnsköldsviku, kde bude odpoledne trénovat a ve čtvrtek od 19:15 nastoupí proti Švédsku. V pátek se pak přesune do Helsinek k víkendovým duelům s Finskem a Ruskem.

"Chci, abychom byli konkurenceschopný mančaft, který je schopný s evropskou špičkou sehrát vyrovnané zápasy. Samozřejmě, každý tým chce zvítězit, ale hlavně chceme, aby ty zápasy byly na dobré úrovni," vyjádřil Vůjtek své představy před první akcí sezony, která vyvrcholí mistrovstvím světa v Rusku.

Kompletní bude mužstvo trénovat až ve Švédsku. "Musíte vzít v úvahu, že máme jen dva tréninky a z toho jen jeden v kompletní sestavě po příletu do Švédska, takže budeme muset více používat tabuli a ukazovat hráčům, co chceme hrát, než to cvičit na ledě," dodal Vůjtek.

Nominace českého národního týmu pro turnaj Karjala:

Brankáři: Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL), Dominik Furch (Omsk/KHL),

obránci: Matěj Stříteský, Marek Trončinský (oba Mladá Boleslav), Milan Doudera (Třinec), Jakub Jeřábek (Plzeň), Radim Šimek (Liberec), Tomáš Voráček (Mladá Boleslav), Michal Kempný (Omsk/KHL), Jan Kolář (Chabarovsk/KHL), Tomáš Kundrátek (Riga/KHL), Jakub Krejčík (Örebro/Švéd.),

útočníci: Michal Birner, Michal Řepík (oba Liberec), Jan Buchtele, Daniel Přibyl (oba Sparta), Jan Kovář, Tomáš Filippi (oba Magnitogorsk/KHL), Dominik Kubalík (Plzeň), Rostislav Olesz (Vítkovice), Jan Hruška (Kometa Brno), Vladimír Sobotka (Omsk/KHL), Roman Horák (Podolsk/KHL), Lukáš Radil (Spartak Moskva/KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL), Marek Kvapil (Záhřeb/KHL), Milan Gulaš (Färjestad/Švéd.).

 

Právě se děje

před 56 minutami

Polský nejvyšší soud potvrdil Dudovu výhru ve volbě prezidenta

Polský nejvyšší soud potvrdil, že nedávné prezidentské volby jsou platné. Otevřel tak k cestu k tomu, aby prezident Andrzej Duda, který v nich svůj post obhájil, složil tento čtvrtek přísahu před oběma komorami parlamentu. Duda je blízkým spojencem vládnoucí národně-konzervativní strany Právo a spravedlnost.

Nejvyšší soud dostal asi 5800 stížností od voličů i štábu Dudova protikandidáta, varšavského primátora Rafala Trzaskowského. Ten se ohrazoval proti chování veřejnoprávní Polské televize, která podle něho za veřejné peníze připravovala volební materiály Andrzeje Dudy. Volební tým Trzaskowského poukazoval na to, že členové vlády se zapojili do volební kampaně ve prospěch Dudy. Informoval i o údajných trestných činech provázejících volby, například ničení volebních lístků, uvedl portál onet.pl. Podle soudců tým Trzaskowského nedodal nutné důkazy týkající se času a míst, kde se údajně takové incidenty staly.

Celkem nejvyšší soud jako oprávněné uznal asi 90 stížností. Důvody, kvůli kterým je lidé podávali, ale podle něho neměly dopad na výsledek hlasování. Ve druhém kole prezidentských voleb konaném 12. července získal Duda 51,03 procenta hlasů, Trzaskowski 48,97 procenta. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zásahová jednotka zadržela muže s údajnou bombou v kyjevské bance, domáhal se schůzky s médii

Zásahová jednotka ukrajinské tajné služby zadržela muže, který v jedné bance v kancelářském centru v Kyjevě vyhrožoval odpálením improvizované bomby. Muž původem z Uzbekistánu se domáhal schůzky s médii a právě během ní jej komando zatklo, uvedl list Ukrajinska pravda na svém webu.

"Teroristu jsme zajali živého. K výbuchu nedošlo. Na místě jsou pyrotechnici. A příště bude soud a dlouhý pobyt ve vězení," oznámil náměstek ministra vnitra Anton Heraščenko.

Právě Heraščenko původně oznámil, že na policii v poledne zavolala vedoucí pobočky Universal Bank v kancelářském centru Leonardo a oznámila, že do pobočky vešel neznámý nejvýše pětatřicetiletý muž, který řekl, že má v batohu bombu, a požádal o telefonický kontakt s policií. "Zaměstnanci pobočky objekt opustili, vedoucí na místě na vlastní přání zůstala," citovala Heraščenka agentura Interfax-Ukrajina.

Později Heraščenko na facebooku identifikoval muže jako uzbeckého občana Suchroba Karimova a zveřejnil jeho snímek (vedle podezřelého sedí pracovnice banky, která odmítla pobočku opustit).

"Podle jeho příspěvků na sociálních sítích je to psychicky nevyrovnaný člověk. Nevíme zatím, nakolik jsou jeho záměry vážné, a zda skutečně má u sebe výbušniny. Proto byla vybrána strategie jednání," uvedl Heraščenko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy