Rekordní návštěva za Lužánkami viděla výhru Komety, Liberec padl na Spartě

Aktualizováno 3. 1. 2016 20:38
Kometa za Lužánkami pod otevřeným nebem porazila Plzeň 5:2. Zápasu přihlížela rekordní návštěva, přes 18 tisíc diváků.
Zápas v Brně pod otevřeným nebem ovládla domácí Kometa.
Zápas v Brně pod otevřeným nebem ovládla domácí Kometa. | Foto: Lukáš Caha

Brno-  Hokejisté Brna porazili v historicky druhém utkání pod širým nebem v novodobé historii české extraligy Plzeň 5:2. Duel za Lužánkami, kde v minulosti Kometa působila a získala jedenáct mistrovských titulů, sledoval rekordní počet 18.514 diváků.

Sparta ve 33. kole suverénně porazila vedoucí Liberec 5:2 a ukončila tak desetizápasovou vítěznou sérii Bílých Tygrů. Pražané o výhře nad sokem, jemuž v domácím prostředí podlehli naposledy v září 2011, rozhodli ve druhé třetině, kterou před 11.105 diváky vyhráli 3:0. Dva góly vítězů vstřelil Robert Sabolič.

Zlín porazil Olomouc 4:2 a vůbec poprvé v sezoně dokázal vyhrát čtyřikrát za sebou. Dvěma góly se na tom podílel lotyšský útočník Roberts Bukarts. Berani se posunuli na deváté místo. Olomouc si naopak připsala pátou prohru z posledních šesti utkání.

Hokejisté Pardubic vyhráli nad Vítkovicemi 4:3 v prodloužení a připsali si teprve druhou výhru z posledních šesti zápasu. Ostravané vedli na začátku druhé třetiny už o tři branky, ale Dynamo dokázalo vyrovnat a dovést zápas do prodloužení. V něm rozhodl o bonusovém bodu pro Dynamo svým druhým gólem v utkání Petr Sýkora, který si celkem připsal čtyři kanadské body. Vítkovice prohrály deváté z posledních deseti utkání.

Mladá Boleslav si na domácím ledě poradila s Litvínovem a po výhře 2:0 dosáhla teprve na druhou výhru z posledních sedmi zápasů. Vítěznou trefu zaznamenal ve 26. minutě Tomáš Hyka a výsledek pojistil gólem do prázdné branky při power play Pavel Musil. Čisté konto udržel při svém prvním startu od začátku v sezoně brankář Martin Růžička, který nastoupil při zranění Davida Ritticha. Mistrovský Litvínov prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů a zůstává na chvostu tabulky o čtyři body za třináctými Karlovými Vary.

Hokejisté Chomutova zvítězili ve 33. kole extraligy nad předposledními Karlovými Vary 3:1 a zabrali po třech porážkách za sebou. Třemi asistencemi se na tom podílel lídr produktivity Roman Červenka. Energie prohrála třetí z posledních čtyř duelů.

Při výhře Komety zářil Hruška

V provizorně postavené aréně za Lužánkami, kde se příští týden v pátek utká Brno i se Spartou, tak zůstalo ještě téměř tři tisíce volných míst. Dvěma góly se na výhře domácích podílel útočník Jan Hruška.

Kometa do první třetiny nastoupila ve speciálních dresech, kterými vzdala hold válečným veteránům. V jejich sestavě však nakonec chyběl útočník Ton, který po zranění již začal trénovat, ale do hry ještě nezasáhl.

Po opatrném úvodu se do první šance dostal ve čtvrté minutě domácí Raška, svůj nájezd však zakončil nepřesnou střelou. Brňané následně nevyužili přesilovou hru při Moravčíkově vyloučení a Indiáni je za to potrestali. Kratěna našel po rychlém protiútoku volného Lva, který překonal brankáře Čiliaka.

V 16. minutě se ale předvedl Káňa. Nejprve se dostal do samostatného nájezdu, který však Machovský zlikvidoval. Útočník domácích se ale o deset sekund později dostal opět k puku a z úhlu plzeňského gólmana již překonal, když našel mezeru mezi tyčkou a postojem Machovského. A ze strany domácích to nebylo vše. V čase 19:16 se po Mrázkově přihrávce zpoza branky prosadil Hruška.

Na začátku druhé části se do slibných šancí dostaly oba týmy, duel následně poznamenala série vyloučení, dalšího gólu se však diváci dočkali až ve 33. minutě. Po plzeňské chybě v rozehrávce se před Machovského dostal Hruška a potvrdil pozici nejlepšího střelce Komety. Hruška si připsal patnáctou branku v sezoně.

Vzápětí sice Káňa trefil tyč, ale aktivitu převzali hosté. Čiliak sice řadu šancí soupeře zlikvidoval, ve 37. minutě však nestačil na pokus Indráka. V samotném závěru prostřední dvacetiminutovky se však slovenský gólman vyznamenal, když zlikvidoval samostatný únik Kracíka.

Hosty to mrzelo o to více, že ve 48. minutě se do podobné situace dostal Němec a v koncovce si poradil, Kometa tak vedla 4:2. Západočeši již utkání zdramatizovat nedokázali, naopak při power play uzavřel skóre střelou do prázdné branky obránce Kováčik. Brno tak ukončilo sérii tří plzeňských výher.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

Zdroj: Sport

33. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. J. Káňa II, 20. J. Hruška (P. Mrázek, Kováčik), 33. J. Hruška, 48. V. Němec (J. Káňa, Stehlík), 59. Kováčik (Čiliak) - 11. Lev (Kratěna, Kudroč), 37. Indrák (Jeřábek, D. Kubalík). Rozhodčí: Hradil, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 18.514.

Brno: Čiliak - Kuboš, T. Kaberle, Kováčik, Malec, Trška, Stehlík - H. Zohorna, J. Hruška, Ostřížek - P. Mrázek, V. Němec, J. Káňa II - Dočekal, L. Čermák, Raška - Vondráček, Koreis, Burian. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

Plzeň: Machovský - Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Pulpán, Kubka, Moravčík - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Lev - Hrňa, Preisinger, Suchý - M. Beran, Poletín. Trenéři: Michal Straka, Čihák a J. Špaček.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Čajkovský (Sabolič, Netík), 25. Sabolič (Švrček, Hamilton), 28. Hamilton (J. Mikuš, Hrbas), 32. Buchtele (Přibyl, Eminger), 59. Sabolič (Klimek, Hamilton) - 2. Valský (P. Jelínek, Krenželok), 43. Bakoš (Bulíř, Derner). Rozhodčí: Hodek, Hejduk - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 11.105.

Sparta: Pöpperle - Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš - Forman, Přibyl, Buchtele - Hamilton, Klimek, Sabolič - Netík, Pech, Kumstát - M. Procházka, Dragoun, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk, od 21. navíc Plutnar - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Jonák, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

PSG Zlín - HC Olomouc 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 22. Ondráček (Kubiš, Matějíček), 44. Kubiš, 51. Bukarts (P. Holík), 60. Bukarts (Kašík) - 53. Holec (P. Kafka, Jaroměřský), 56. Buc (Vyrůbalík). Rozhodčí: Fraňo, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 6080.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý - D. Šťastný, Cibák, T. Sýkora. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Houdek, Staněk - Buc, J. Knotek, Laš - Eberle, Řípa, Vodný - P. Kafka, A. Zeman, T. Mikúš - Jergl, Kucharczyk, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Steel 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Čáslava (Redenbach, P. Sýkora), 29. Marcinko (P. Sýkora), 42. P. Sýkora (Gregorc, Redenbach), 63. P. Sýkora (Čáslava) - 7. Hovorka (Štich, Štencel), 14. Tomi (M. Hlinka), 21. Kucsera (Kolouch). Rozhodčí: Úlehla, Šindler - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc Štich (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7057.

Pardubice: Kristan (21. Maxwell) - Bokroš, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Štajnoch, L. Havlík - Orsava, Nahodil, Rolinek - P. Sýkora, Redenbach, Marcinko - Poulíček, Venkrbec, Cetkovský - Rapáč, Kaut, Moučka - Pipek. Trenéři: R. Král a M. Zadina.

Vítkovice: Kantor - Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Klok, Pastor, Kovář, Štencel, Štich - Vandas, Kolouch, Kucsera - P. Zdráhal, Burger, E. Němec - Hovorka, Strapáč, J. Káňa - Tomi, M. Hlinka, Húževka. Trenér: Svozil.

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Hyka (Bárta), 60. Musil (Klimenta, Lenc). Rozhodčí: Lacina, Hrubý - Hynek, Belko. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 3971.

Mladá Boleslav: Martin Růžička - Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný - Jarůšek, Klepiš, Pacovský - M. Látal, Musil, Lenc - Hyka, Urban, Klimenta - Bárta, R. Hruška (41. Kubica), L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Litvínov: Petrásek - Chaloupka, Kubát, T. Pavelka, F. Pavlík, Frolo, Gula, Z. Sklenička - Lukeš, Duda, M. Hořava - Trávníček, R. Hanzl, Martynek - Piroš, Gerhát, Vantuch - J. Doležal, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík a Šlégr.

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 36. Skinner (Červenka), 37. Rutta (Červenka), 60. V. Růžička ml. (Červenka) - 55. T. Rachůnek (Marosz, Bičánek). Rozhodčí: Hribik, Horák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 4903.

Chomutov: J. Čech - Rutta, Skinner, Valach, Jánošík, Harant, Pereťagin, J. Mrázek, Dlapa - Hřebejk, Červenka, Ölvecký - D. Květoň, V. Růžička ml., Vondrka - Chlouba, Dušek, Sklenář - Hlava, Račuk, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

Karlovy Vary: Závorka - T. Dvořák, Bičánek, Benák, Gulaši, Rodney, Sičák, J. Tomeček, Redlihs - Koblasa, Vachovec, Gorčík - J. Svoboda, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Bulík, Huna - V. Tomeček, Osmík, Harkabus. Trenéři: Oremus a Mlejnek.