Rekordní kanonáda na MS. Norové porazili Němce 12:4

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
13. 5. 2012 22:27
Holös, Thoresen a Skröder se radují v zápase Norsko - Německo
Holös, Thoresen a Skröder se radují v zápase Norsko - Německo | Foto: Reuters

Stockholm - Tak to tu ještě nebylo. Hokejisté Norska vytvořili dvanácti góly rekord novodobých dějin světových šampionátů.

Rekordem je i počet gólů. V zápase skupiny B s Němci jich padlo hned šestnáct (12:4).

Smutnými hrdiny byli němečtí gólmani Dennis Endras a Dimitri Kotschnew, kteří se v bráně oba protočili dvakrát, ale ani to nepomohlo k zastavení brankového přídělu.

Norové, kteří už v 6. minutě vedli už 3:0 a po dvou třetinách 9:1, tak udělali výrazný krok k postupu do čtvrtfinále. Naopak Němci o šanci přišli.

Mužem zápasu se stal norský útočník Patrick Thoresen, který tři góly dal a na další tři přihrál, a bodově se tak dostáhl na nejproduktivnějšího muže šampionátu Jevgenije Malkina z Ruska.

Skupina B:

Německo - Norsko 4:12 (0:3, 1:6, 3:3)

Branky a nahrávky: 39. Reimer (Gogulla, Schubert), 42. Krueger (Gogulla), 47. Kink (Lavallé), 58. Fischer (Hospelt, Gogulla) - 1. Thoresen (Hansen, Skröder), 2. Thoresen (Holtet), 6. Röymark (Holtet), 24. Spets (M. Olimb, Bastiansen), 25. Kaunismäki (Ask, K. A. Olimb), 28. Holös (Thoresen, Ask), 33. Thoresen (Ask, Solberg), 34. Skröder (M. Olimb, Ask), 35. Trygg (Thoresen, Hansen), 41. Skröder (Thoresen, Hansen), 44. Hansen (Bastiansen, Kaunismäki), 53. Trygg (Hansen). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Kaval (USA) - Dědulja (Běl.), Dehaen (Fr.). Vyloučení: 8:6, navíc Reul (Něm.) 10 min. Využití: 1:4. Diváci: 2462.

Německo: Endras (6.-40. a od 53. Kotschnew) - Krueger, Schubert, Fischer, Lavallée, N. Goc, Ondruschka, Reul - Tripp, Hospelt, Rankel - Reimer, Ullmann, Gogulla - Kaufmann, Greilinger, M. Goc - Kink, Barta, Furchner - Schütz. Trenér: Jakob Kölliker.

Norsko: Haugen - Trygg, Tollefsen, Holös, Bonsaksen, Solberg, Kaunismäki, Lökken Östli - Skröder, Thoresen, Hansen - M. Olimb, Bastiansen, Spets - Holtet, Röymark, Rosseli Olsen - Martinsen, K. A. Olimb, Ask - Kristiansen. Trenér: Roy Johansen.

1. Rusko 6 6 0 0 0 23:8 18
2. Švédsko 6 5 0 0 1 25:15 15
3. Česká republika 6 3 1 0 2 16:10 11
4. Norsko 6 3 0 1 2 27:17 10
5. Lotyšsko 5 2 0 0 3 11:13 6
6. Německo 6 2 0 0 4 13:23 6