Rekord nebude. Vedení NHL zrušilo lednové Winter Classic

ČTK ČTK
2. 11. 2012 21:37
Vedení NHL zrušilo zápas pod širým nebem, který se stal v minulých letech tradiční součástí programu elitní zámořské hokejové soutěže.
Winter Classic se letos neuskuteční. Loni se v něm utkaly celky Philadelphie a NY Rangers
Winter Classic se letos neuskuteční. Loni se v něm utkaly celky Philadelphie a NY Rangers | Foto: Reuters

Toronto - Vedení NHL zrušilo zápas pod širým nebem, který se stal v minulých letech tradiční součástí programu elitní zámořské hokejové soutěže.

Začátek ligy je kvůli sporu majitelů klubů s hráčskou asociací stále v nedohlednu.

V Michiganu měl padnout divácký rekord

Na Nový rok měly na nezakrytou ledovou plochu na fotbalovém stadionu Michigan Stadium vyjet týmy Detroit Red Wings a Toronto Maple Leafs. Do prodeje mělo jít okolo 115 tisíc vstupenek a očekával se útok na historický rekord v návštěvnosti.

Sezona NHL měla začít 11. října, jednání o nové kolektivní smlouvě však dosud nevedla k úspěchu.

Začne vůbec sezóna?

Vedení ligy zatím zrušilo všechny plánované zápasy základní části do 30. listopadu, dnes přibyl i očekávaný duel "Winter Classic". "Z hlediska logistických požadavků nám prostě vypršel čas. Jsme velmi zklamaní," prohlásil zástupce komisionáře NHL Bill Daly.

Majitelé klubů v říjnu předložili odborům podobu smlouvy s rovnoměrným rozdělením výnosů, které v minulé sezoně činily 3,3 miliardy dolarů. Hráčská asociace NHLPA však návrh odmítla, od té doby se nejednalo.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Po požáru domu na Praze 5 skončila jedna žena v nemocnici. Hasiči několik osob evakuovali

Pětašedesátiletá žena skončila v nemocnici po odpoledním požáru bytu ve druhém patře činžovního domu v Praze 5. Nadýchala se zplodin. Z domu muselo být evakuováno několik lidí. Hasiči požár dostali rychle pod kontrolu. Rozsah škody a příčinu vzniku ohně zjišťují vyšetřovatelé. 

Hořet začalo krátce po 15:00 v Lidické ulici. "Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů jeden vodní proud vnitřní částí budovy. Během zásahu zachránili čtyři osoby pomocí vyváděcích masek a jednoho psa. Několik osob se evakuovalo před příjezdem hasičů," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za 17 minut, poté ještě kontrolovali skrytá ohniska termokamerou. Museli také rozebrat i část stropního podhledu bytu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy