Rekord je na světě. V desetistupňovém mrazu sledovalo 44 592 diváků výhru mladíků USA nad Kanadou

Stadion New Era Field při utkání USA - Kanada na MS hráčů do 20 let
Na New Era Field přivítali oba celky bubeníci místního týmu amerického fotbalu Buffalo Bills.
Kanadské mladíky přivedl do boje pod otevřeným nebem Dillon Dubé.
Hokejisté USA zdraví publikum před úvodním vhazováním.
Američané nastoupili v dresech inspirovaných právě místními Buffalo Bills (na snímku Brady Tkachuk).
30. 12. 2017 1:04
44 592. To je nový návštěvnický rekord na utkání juniorského mistrovství světa v hokeji. Právě tolik diváků vidělo v Buffalu pod širým nebem na stadionu New Era Field vítězství USA nad Kanadou 4:3 po nájezdech.

Buffalo/Praha - Mrzlo, sněžilo, ale rekord přesto v Buffalu padl. Dosavadním maximem šampionátů do 20 let bylo 20 380 fanoušků na stadionu v Ottawě při finále MS 2005, kdy Kanada porazila Švédsko.

Hokejisté USA si potřebovali napravit reputaci po šokující prohře se Slovenskem, jenže už v první třetině nabrali dvougólové manko. Ve druhém dějství sice snížili, ovšem do kabin šli znovu se ztrátou dvou branek. Ve třetí třetině však dvěma slepenými góly vyrovnali.

V prodloužení byl blízko rozhodnutí kanadský forvard Steel, jenž zakončoval do zčásti odkryté branky, ale rozezvučel tyč. Sám pak stejně načal i nájezdy, na což Bellows odpověděl gólem. Ve druhé sérii zvýšil Tkachuk, Kanaďané na Oettingera recept najít nedokázali.

V "české" skupině B si Rusko poradilo s Běloruskem, favorit zvítězil 5:2.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Buffalu:

Skupina A:

USA - Kanada 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Bellows (Mittelstadt, Oettinger), 47. Perunovich (Mittelstadt), 47. B. Tkachuk (Mittelstadt), rozhodující sam. nájezd Bellows - 5. Makar (Thomas), 16. Dubé (Steel), 38. Katchouk (Bean). Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Wiegand (Švýc.) - Ondráček (ČR), Sysujev (Rus.). Vyloučení: 3:6. Využití: 2:2. Diváci: 44 592.

Skupina B:

Bělorusko - Rusko 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 43. Děrjabin (Piščuk), 51. Piščuk (Martynov) - 11. Polodjan (Altybarmakjan, M. Malcev), 13. Rubcov (Kajumov), 24. K. Kostin (Svečnikov), 45. Kajumov (Rubcov, Manukjan), 49. K. Kostin (Svečnikov, Ivanov). Rozhodčí: Nikolic (Rak.), Schukies (Něm.) - Hancock (USA), Kilian (Nor.). Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1841.