Rarita v první hokejové lize, brankář Málek vstřelil gól přes celé hřiště

20. 10. 2021 20:09
Devatenáctiletý brankář Vsetína Jakub Málek se ve středečním duelu s Havířovem senzačně zapsal mezi střelce. Talentovaný mladík se prosadil v předposlední minutě, kdy za stavu 3:1 pro Vsetín využil power play domácích.

Málek, kterého si letos v draftu NHL vybralo New Jersey Devils, je teprve druhým gólmanem v historii Chance ligy, který v zápase druhé nejvyšší soutěže dokázal skórovat.

Dominiku Furchovi v sezoně 2010/11 navíc byla trefa za Berounské Medvědy připsána po vlastním gólu soupeře z Vrchlabí, naopak Málek v 59. minutě dnešního zápasu aktivně využil toho, že soupeř hrál bez brankáře, a vystřelil přes celé kluziště přímo do odkryté branky.

Vsetín i díky gólu Malíka vyhrál v Havířově 4:1 a aktuálně mu patří třetí příčka v tabulce, Havířov je předposlední.