VIDEO Jágr předvedl úchvatné sólo, Devils ale utrpěli debakl

Aktualizováno 27. 1. 2014 6:15
Reportáž z duelu pod otevřeným nebem mezi New Jersey Devils a New Yorkem Rangers.
Patrik Eliáš zakončuje do prázdné branky poté, co Jaromír Jágr předvedl úchvatné sólo a nezištně jej našel.

New York - Vládci otevřeného ledu v New Yorku jsou v rámci Stadium Series hokejisté newyorských Rangers, kteří na baseballovém Yankee Stadium smetli 'domácí' New Jersey Devils 7:3.

Ďáblové přitom díky dvěma gólům Patrika Eliáše, dvěma asistencím Jaromíra Jágra a jedné přihrávky Marka Židlického vedli v 17. minutě 3:1, jenže Jezdci především díky čtyřem gólům ve druhé třetině zápas totálně otočili.

Jágr se sice osamostatnil na 10. místě mezi nahravači NHL všech dob od Maria Lemieuxe, v závěru na něm však bylo vidět, jak je naštvaný, že Devils ve čtvrtém vzájemném zápase sezony v Bitvě o Hudson poprvé prohráli.

Jágr: O čísla a statistiky se nestarám

"Připadá mi, jakoby se mě po každém utkání novináři ptali, jestli vím, kde jsem (v historických tabulkách NHL)," poznamenal jednačtyřicetiletý útočník. "Jsem tady a nikam se nechystám. Chci si užívat zápasy a dál hrát. O čísla a statistiky se nestarám. Vím ale, že pokud budu tvrdě trénovat a budu zdravý, můžu ještě odehrát hodně utkání," podotkl Jágr.

Utkání, jenž deseti góly vyrovnal střelecký rekord NHL v zápasech pod širým nebem, sledovalo 50.105 diváků.

"V úvodní třetině jsme hráli dobře, ale potom mi připadlo, jakoby je každá naše řada pouštěla do přečíslení. Těžko jsme se k nim dostávali do pásma, často zachycovali naše akce a přihrávky. Měl jsem dojem, že každých deset minut mají sedm až devět brejků," prohlásil Eliáš, druhá hvězda zápasu.

"Začali jsme hrát stylem nahoru dolů s týmem, proti kterému by se takhle hrát nemělo. Nepokračovali jsme ve své hře, to byl důvod, proč jsme ve druhé třetině zápas ztratili," doplnil Jágr.

Jágr ztrácí pět asistencí na Dionnea

Skóre zápasu, který začal kvůli oslňujícímu odrazu slunce od ledu se zpožděním, otevřel Eliáš v 6. minutě a v polovině úvodní třetiny vrátil New Jersey po gólu Dominika Moorea jednobrankový náskok.

U druhé trefy asistovali obránce Marek Židlický s Jágrem, který poté připravil i třetí branku pro Travise Zajaka. Jednačtyřicetiletý Jágr má na kontě 1035 asistencí a na devátého Marcela Dionnea jich ztrácí už jen pět.

Rangers ještě v prvním dějství snížili na rozdíl jediné branky, střelecky nejproduktivnější třetinu všech dosavadních zápasů pod širým nebem zakončil Marc Staal.

Zuccarello otočil zápas dvěma góly

Druhá třetina přinesla sněhovou vánici, která odvála naděje Devils na body. New York totiž strhl vedení na svou stranu díky dvěma gólům Matse Zuccarella a trefám Carla Hagelina s Rickem Nashem.

Čtyřbranková kanonáda vyhnala z branky Martina Brodeura, jehož v závěrečném dějství nahradil Cory Schneider.

Náhradník Devils inkasoval jen jednou po trestném střílení Dereka Stepana a Jágr tak s Rangers prohrál v zámoří i druhé utkání na otevřeném hřišti. Před dvěma lety podlehl svému bývalému klubu s Philadelphií, tehdy se navíc ještě zranil.

Pavelec tentokrát odpočíval

Český útočník Tomáš Fleischmann se podílel v dalším nedělním utkání NHL jednou asistencí na úspěšném obratu Floridy, která zvítězila v Detroitu 5:4 po samostatných nájezdech. Po zblokované střele kopřivnického rodáka snižoval v 55. minutě na 3:4 gólem do odkryté branky Drew Shore, na něhož o chvíli později v oslabení navázal Brad Boyes. Nájezdy rozhodl Nick Bjugstad.

Český brankář Ondřej Pavelec si po osmi odchytaných utkáních v řadě, z nichž pět vyhrál, odpočinul. Náhradník Al Montoya ho adekvátně zastoupil, když kryl 34 z 35 střel a byl po vítězství Winnipegu 3:1 na ledě Chicaga vyhlášen první hvězdou zápasu. Jets otočili skóre třemi góly v poslední třetině, dva z nich zaznamenal Blake Wheeler.

Útočník Phoenixu Andrew Vermette vstřelil hattrick, ale Coyotes i přes jeho gólovou explozi prohráli ve Vancouveru 4:5 v prodloužení. Zápas rozhodl v čase 62:15 svým druhým gólem v utkání obránce Kevin Bieksa. Ve zbývajícím duelu nedělního programu NHL porazil Edmonton doma Nashville 5:1. V dresu vítězů chyběl popáté za sebou Aleš Hemský.

New Jersey - NY Rangers 3:7 (3:2, 0:4, 0:1)

Branky: 6. a 11. Eliáš (na druhou Jágr, Židlický), 17. Zajac (Jágr) - 23. a 33. Zuccarello, 10. D. Moore, 17. M. Staal, 34. Hagelin, 40. Rick Nash, 51. Stepan z tr. střílení. Střely na branku: 22:26. Diváci: 50.105.

Detroit - Florida 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 3:0, 1:3 - 0:0)

Branky: 29. Nyquist, 30. Alfredsson, 39. Sheahan, 54. Tatar - 2. Bergenheim, 50. Winchester, 55. Shore (Fleischmann), 57. Boyes, rozhodující sam. nájezd Bjugstad. Střely na branku: 30:37. Diváci: 20.066.

Chicago - Winnipeg 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Branky: 2. Bollig - 49. a 59. Wheeler, 53. Ladd. Střely na branku: 35:21. Diváci: 21.841.

Edmonton - Nashville 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Branky: 3. Schultz, 20. Eberle, 31. Smyth, 37. Jakupov, 56. Nugent-Hopkins - 16. Legwand. Střely na branku: 27:35. Diváci: 16.839.

Vancouver - Phoenix 5:4 v prodl. (2:1, 2:2, 0:1 - 1:0)

Branky: 11. a 63. Bieksa, 12. Hansen, 37. Higgins, 38. Dalpe - 12., 30. a 40. Vermette, 46. Doan. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18.910.