Rangers vykřesali gólem v prodloužení jiskru naděje na obrat

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
24. 5. 2013 4:00
Hokejisté New Yorku Rangers odvrátili ve 4. zápase semifinále Východní konference svůj konec sezony, když na svém ledě porazili Boston 4:3 v prodloužení a snížili stav série na 1:3 na zápasy.
Hokejisté New Yorku Rangers sice prohrávali 0:2, nakonec však vyhráli 4:3 v prodloužení a vykřesali naději na obrat v sérii. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté New Yorku Rangers odvrátili ve 4. zápase semifinále Východní konference NHL svůj konec sezony, když na svém ledě porazili Boston 4:3 v prodloužení a snížili stav série na 1:3 na zápasy.

S Rangers to však především v polovině utkání vypadalo po dvou trefách hráčů Bruins v přesilovkách špatně, přesto dokázali dovést zápas do prodloužení, které ukončil v jeho osmé minutě Chris Kreider.

Rangers si tak prodloužili sezonu minimálně o jeden zápas, který se hraje v noci na neděli v Bostonu.

Jágr opět nebodoval

V zápase byli opět vidět čeští hráči. Nejproduktivnější hráč play off David Krejčí asistoval u úvodního gólu, polepšil si na 17 bodů (5+12) a o tři body se vzdálil pronásledovatelům z Pittsburghu Sidneymu Crosbymu a Jevgeniji Malkinovi.

Poprvé naopak zasáhl do letošního ročníku play off v dresu Rangers obránce Roman Hamrlík a hned si připsal asistenci u úvodní branky domácího týmu.

Naopak další český útočník Bostonu Jaromír Jágr se opět bodově neprosadil, a na gól tak v součtu s předchozí sezonou čeká už 20 zápasů.

Vítězný gól Detroitu dal Kindl

Dva zápasy se hrály také na Západě. Detroit dokázal porazit 2:0 vítěze základní části Chicago a je stejně jako Boston krok od finále Konference, když vítězný gól dal český obránce "Rudých křídel" Jakub Kindl (video zde).

"Je to určitě nejdůležitější gól v mojí kariéře," rozplýval se po utkání Kindl. "Neměl jsem na střelu moc času, ale když jsem dostal puk, na zlomek sekundy jsem zaváhal. Když si pak obránce klekl na jedno koleno, vypálil jsem k bližší tyči. Před brankou skvěle clonil Abdelkader, gólman to nemohl nikdy vidět," popsal svou trefu Kindl, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Také ve třetím dnešním zápase se dařilo domácímu týmu a stejně jako v případě v Detroitu, tak i Los Angeles Kings na svém ledě zvítězil bez obdržené branky, když porazil 3:0 San José. V této sérii, kde zatím platí "Můj dům, můj hrad", tak vedou obhájci titulu 3:2 na zápasy.

Výsledky 2. kola play off:

Východní konference - 4. zápas:

NY Rangers - Boston 4:3 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)

Branky: 39. Hagelin (Hamrlík), 42. Stepan, 50. Boyle, 68. Kreider - 25. Horton (Krejčí), 28. Krug, 49. Seguin. Střely na branku: 32:40. Diváci: 17.200. Stav série: 1:3.

Západní konference - 4. zápas:

Detroit - Chicago 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 31. Kindl, 60. Cleary. Střely na branku: 27:28. Diváci: 20.066. Stav série: 3:1.

Západní konference - 5. zápas:

Los Angeles - San Jose 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 39. Kopitar, 41. Vojnov, 60. Carter. Střely na branku: 29:24. Diváci: 18.584. Stav série: 3:2.