Rangers udolali lídra Východu, Straka opět bodoval

zh
20. 3. 2008 7:34
Lang pomohl Chicagu uzemnit Washington 5:0
Brankář New Yorku Rangers Henrik Lundqvist se raduje poté, co vychytal poslední nájezd New Jersey Devils. | Foto: Reuters

Newark - Hokejistům New Yorku Rangers zřejmě svědčí silní soupeři. V pátek prohráli s Floridou, 11. celkem Východní konference, v sobotu dokonce podlehli poslednímu - Tampě Bay.

Jenže v úterý si vyšlápli na čtvrtý Pittsburgh a ve středu zdolali dokonce východního lídra a rivala - New Jersey Devils.

Dále čtěte:

Na ledě Ďáblů se odehrávalo velké drama s minimem střel a gólů. Domácí  od 7. minuty vedli a zdálo se, že mají dění pod kontrolou a konečně Rangers tuto sezonu poprvé zdolají.

Jenže necelých pět minut před koncem třetí třetiny vyrovnal Chris Drury po přihrávce Ryana Callahana a Martina Straky.

Utkání nakonec dospělo až do nájezdů. Ani ty nepřinesly brankové hody. Trefil se pouze Jezdec Nigel Dawes ve druhé sérii.

New York Rangers slavili těsnou výhru 2:1, letos již šestou nad Devils.

Výmluvné jsou i statistiky brankářů. Martin Brodeur z New Jersey  hytil 20 střel z 21, newyorský Henrik Lundqvist 17 z 18.

V jiných duelech NHL často vyprodukuje jedna strana více střel než  oba středeční soupeři v Prudential Center dohromady.

Do střetnutí nezasáhnul útočník domácích Patrik Eliáš. Zatímco v sobotu chyběl proti Coloradu kvůli zraněnému kolenu, tentokrát ho vyřadila nemoc.

Lang pomohl k trháku

Překvapivý vývoj i výsledek viděli fanoušci v Chicagu. Přijel sem Washington, který vyhrál čtyři zápasy v řadě a s jehož nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem NHL Alexandrem Ovečkinem si nevědí soupeři rady.

Jenže Chicago vedlo již po první třetině 4:0 a utkání se pak již pouze dohrávalo. Hosté se nezmohli na odpověď a prohráli 0:5, Ovečkin si připsal pouze dva střelecké pokusy.

Legendární brankář Tony Esposito (vlevo)přijímá gratulace od svého bratra Phila během slavnostního ceremoniálu před zápasem Chicago-Washington. | Foto: Reuters

O rozhodující trhák  z první části hry se postaral i Robert Lang, jenž přihrával na první a třetí gól.

Domácím znatelně pomohl  návrat brankáře Nikolaje Chabibulina po měsíční pauze. Ten dosáhl na svou 38. nulu symbolicky v den, kdy Chicago v předprogramu oslavovalo  legendárního brankáře Tonyho Esposita, jenž má podle statistik NHL na svém kontě 74 vychytaných nul.

Asi nejvelkolepější podívaná se odehrávala v Buffalu. Domácí prohrávali po dvou třetinách s Tampou Bay už 4:1, jenže ve třetí třetině neuvěřitelným šesti góly otočili skóre na konečných 7:4.  Největší zásluhu na tom měl útočník  Thomas Vanek, jenž  během necelých osmi minut předvedl hattrick.

Podobný kousek se povedl detroitskému útočníkovi Henriku Zetterbergovi. Detroit doma prohrával po dvou třetinách s Columbusem 0:1, on třemi góly ve třetí části otočil skóre na konečných 3:1. Před Dominikem Haškem dostal v brance přednost Chris Osgood.

Výsledky:

Buffalo - Tampa Bay 7:4 (1:2, 0:2, 6:0)
Branky: 49., 54. a 57. Vanek, 14. a 46. Pominville, 46. a 60. Hecht - 26. a 39. Lecavalier, 3. Halpern, 11. St. Louis

New Jersey - NY Rangers 1:2 SN (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 7. Zubrus - 56. Drury (Straka), rozhodující nájezd Dawes

Atlanta - Carolina 3:5 (0:3, 2:1, 1:1)
Branky: 22. Little, 25. McCarthy (Holík), 60. Vjačeslav Kozlov - 5. Letowski, 7. Samsonov, 14. Erik Staal, 24. Jensen, 55. Eric Cole

San Jose - Minnesota 4:3 SN (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 18. a rozhodující nájezd Roenick, 24. Brown, 58. Pavelski (Milan Michálek) - 46. a 60. Gáborík, 21. Veilleux

Chicago - Washington 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)
Branky: 2. Williams (Lang), 4. Toews, 10. Perreault (Lang), 18. Sharp, 31. Bourque

Dallas - Anaheim 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)