Rangers se rozstříleli na ledě Tampy Bay, série je srovnaná

23. 5. 2015 6:55
Hlavními strůjci úspěchu hostů byl brankář Henrik Lundqvist, který kryl 38 střel, a Rick Nash. Kanonýr Rangers dal dvě branky a na jednu přihrál.
Martin St. Louis slaví branku do sítě Tampy.
Martin St. Louis slaví branku do sítě Tampy. | Foto: Reuters

Praha - Hokejisté New Yorku Rangers zvítězili ve čtvrtém finálovém utkání Východní konference NHL na ledě Tampy Bay 5:1 a srovnali stav série na 2:2. Hlavními strůjci úspěchu hostů byl brankář Henrik Lundqvist, který kryl 38 střel, a Rick Nash. Kanonýr Rangers dal dvě branky a na jednu přihrál.

Newyorkský tým poprvé v sérii ubránil nejúdernější formaci Lightining s Ondřejem Palátem na křídle a navíc se mohl spolehnout na své lídry. Nash otevřel v závěru první třetiny skóre a v prostřední části výrazně podržel Rangers Lundqvist, když zneškodnil 18 z 19 pokusů domácích. Švédský gólman nestačil jen na ránu Stevena Stamkose, který v polovině utkání vyrovnal.

Hosté ve druhé třetině vytěžili z minima maximum a na jejím konci strhli svými zásahy Chris Kreider a Keith Yandle vedení na stranu Rangers. Dvoubrankový náskok pak zvýraznili v závěrečném dějství v přesilových hrách. Nejprve se poprvé v letošním play off trefila další hvězda týmu Martin St. Louis a gólový účet uzavřel Nash.

Semifinále play off NHL - Východní konference - 4. zápas:

Tampa Bay - New York Rangers 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Branky: 32. Stamkos - 18. a 52. Nash, 36. Kreider, 38. Yandle, 46. St. Louis. Střely na branku: 39:24. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Nash (oba NY Rangers), 3. Killorn (Tampa Bay). Stav série: 2:2.