Rangers nasázeli Tampě sedm branek. Rozhodne sedmý zápas

27. 5. 2015 6:27
Hokejisté New Yorku Rangers si ve finále Východní konference NHL výhrou 7:3 na ledě Tampy Bay vynutili rozhodující sedmý duel.
Radost hráčů Rangers
Radost hráčů Rangers | Foto: Reuters

Tampa - Hokejisté New Yorku Rangers si ve finále Východní konference NHL výhrou 7:3 na ledě Tampy Bay vynutili rozhodující sedmý duel. Hlavním hrdinou srovnání série na 3:3 byl útočník Derick Brassard, který k hattricku přidal dvě asistence. Zdatně mu sekundovali Rick Nash a J. T. Miller, kteří shodně zaznamenali gól a tři přihrávky.

I přes jednoznačný výsledek bylo skóre po dvě třetiny těsné. Rangers si trefami Brassarda a Keitha Yandlea vypracovali v úvodu dvoubrankový náskok, který se ztenčil po gólu Ryana Callahana. Domácí byli střelecky aktivnější, ale naráželi na výborně chytajícího Henrika Lundqvista, jenž zneškodnil několik tutovek včetně brejku dva na jednoho v podání Tylera Johnsona a Ondřeje Paláta.

Definitivně přišla Tampa Bay o šanci postoupit do závěrečného finále Stanley Cupu v rozmezí 44. až 48. minuty, kdy Miller, James Sheppard a Brassard zvýšili vedení Rangers z 2:1 na 5:1. Útočník domácích Nikita Kučerov ještě dvakrát snížil, ale zpátky na čtyřbrankový rozdíl upravil skóre Nash a Brassard.

Semifinále play off NHL:

Východní konference - 6. zápas:

Tampa Bay - New York Rangers 3:7 (stav série 3:3)
48. a 54. Kučerov, 18. Callahan - 4., 48. a 59. Brassard, 16. Yandle, 44. Miller, 46. Sheppard, 51. Nash. Střely na branku: 39:34. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Lundqvist, 3. Miller (všichni NY Rangers). Stav série: 3:3.