Rangers, Flyers nebo Lev? Jágr řeší svou budoucnost

Adam Sušovský Adam Sušovský
27. 6. 2013 10:50
Jednačtyřicetiletý Jágr má v tuto chvíli jasno a tvrdí: "Rozhodně chci zůstat v NHL."
Jaromír Jágr přemýšlí o budoucnosti. Chce zůstat v NHL.
Jaromír Jágr přemýšlí o budoucnosti. Chce zůstat v NHL. | Foto: Reuters

Praha - Generální manažer Bostonu Peter Chiarelli prohlásil, že už s Jaromírem Jágrem nepočítá. Co bude s českou legendou dál?

Jágr má v tuto chvíli jasno a tvrdí: "Rozhodně chci zůstat v NHL."

V zámoří se ovšem výrazně snižují platové stropy (ze 70 milionů dolarů na 64) a podepsat velkou smlouvu tam teď bude o to těžší. Jágrovi je už jednačtyřicet.

Hlásí se Rangers a Flyers

Server iSport.cz nicméně s odvoláním na své zdroje dnes píše, že o Jaromíra Jágra už projevily zájem kluby, kde v minulosti působil: Hlási se bohatý a slavný New York Rangers a ve hře je prý i návrat do Philadelphie.

V Rangers prožil Jágr po Pittsburghu své nejlepší léta kariéry, ve Philadelphii zářil loni a klub si až teď uvědomil, jak velkou chybou bylo, že s Jágrem po sezoně neprodloužil smlouvu.

Jenže pozor. Na scénu přichází i angažmá doma, hlásí se Praha. Teď je totiž přesně ta chvíle, kdy je ve hře i štědrá nabídka Lva. Mluví se o sto milionech korun za rok. 

A to jsou peníze, jaké Jágrovi v Americe nikdo nedá. Dost dobrý důvod na to, aby o návratu do Česka minimálně přemýšlel, i když ho svými slovy zatím spíš vylučuje.

Více o tom, jak Lev Praha láká do svých řad Jaromíra Jágra, si můžete přečíst TADY.

Lev: Náš zájem trvá, nabídku má Jágr na stole

"Náš zájem stále platí a nabídka je na stole u Jágrova agenta Petra Svobody," potvrdil dnes Aktuálně.cz tiskový mluvčí Lva Jan Rachota.

Lev má v tuto chvíli před ostatními náskok. Jágr může začít s ostatními kluby v zámoří jednat až prvního července, novou smlouvy pak v NHL smí podepsat nejdříve příští pátek, kdy se otevře trh s volnými hráči.

"Chtěl bych zůstat v zámoří, ale bude tam těžké podepsat. O návratu do Evropy jsem zatím neuvažoval, ale těžko říct, co bude za čtrnáct dní. Pokud jde o zájem Lva, tak nevím, co k tomu mám říct. Během play off jsem se tím nezabýval a s agentem Petrem Svobodou o tom ani nemluvil," cituje Jágra iSport.cz.

Majitelé Lva o služby velké české hvězdy otevřeně promluvili na nedávné tiskové konferenci. Vedle Jágra se nezatajili zájmem ani o Patrika Eliáše, Marka Židlického nebo Romana Červenku. 

Červenka ale podepsal výhodnější kontrakt v Petrohradu, Eliáš se Židlickým zase návrat do Evropy vyloučili: Chtějí nadále hrát v NHL. 

 

Právě se děje

před 28 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy