Radil dal po dvou letech v utkání KHL dva góly, Salák přišel u nulu

23. 9. 2017 15:29
Lukáš Radil zazářil v utkání KHL mezi Spartakem a Kunlunem, když vstřelil při výhře 6:2 dvě branky.
Lukáš Radil
Lukáš Radil | Foto: Michal Eger

Moskva - Útočník Lukáš Radil ze Spartaku Moskva vstřelil v utkání Kontinentální hokejové ligy proti Kunlunu dva góly a pomohl domácímu celku k výrazné výhře 6:2. Dvoubrankový zápas zažil téměř po dvou letech.

Český reprezentant se v obou případech prosadil v přesilovce. V 26. minutě vstřelil vítěznou branku, další početní výhodu využil šest minut před koncem. Ani tak ale Radil nebyl hlavní postavou utkání, hrdinou Spartaku se stal autor hattricku Maxim Truňov. Čínský klub, kterému kvůli disciplinárnímu trestu chyběl na střídačce trenér Mike Keenan, nebodoval potřetí za sebou.

Novosibirsk vyhrál nad Dinamem Minsk 2:1. Brankář vítězů Alexander Salák přišel o první čisté konto v ročníku až v 59. minutě, kdy ho překonal Andrej Stěpanov. Jen jeden gól dostal také Dominik Furch, jenž zneškodnil 33 střel a pomohl Omsku k domácí výhře 6:1 nad Jaroslavlí.

Obhájce Gagarinova poháru Petrohrad deklasoval Jugru Chanty-Mansijsk na jejím ledě 9:1, vyhrál i 14. zápas v sezoně a znovu vylepšil vlastní rekord. Před třemi lety dokázalo mužstvo SKA zvítězit na začátku KHL ve 12 utkáních za sebou.

Kontinentální hokejová liga:

Spartak Moskva - Kunlun Red Star 6:2 (za domácí Radil 2+0), Novosibirsk - Dinamo Minsk 2:1, Barys Astana - Dynamo Moskva 3:5, Omsk - Jaroslavl 6:1, Chanty-Mansijsk - Petrohrad 1:9, Čerepovec - Vladivostok 3:2 po sam. nájezdech, Nižnij Novgorod - Chabarovsk 1:0 v prodl., Viťaz Podolsk - Slovan Bratislava 4:0.