Pusťte hokejisty na olympiádu, vyzývá legendární Gretzky vedení NHL

ČTK ČTK
13. 9. 2018 17:08
Podle slavné devětadevadesátky se nic nevyrovná tomu, když hokejista hraje za svou zemi pod pěti kruhy.
Wayne Gretzky
Wayne Gretzky | Foto: Reuters

Peking - Legendární Wayne Gretzky by si přál, aby na olympijských hrách znovu hráli hokejisté z NHL. Podle něj by z toho měly užitek všechny strany.

"Doufám, že to liga a hráčská asociace při nadcházejících jednáních nějak vyřeší. Bylo by to mnohem lepší pro všechny," řekl Gretzky agentuře AP.

V únoru v Pchjongčchangu chyběli hokejisté z nejlepší ligy světa po 24 letech, protože vedení NHL tentokrát odmítlo přerušit sezonu. Není jasné, jak se zachová v případě her v Pekingu za čtyři roky.

"Myslím, že je to opravdu mimořádné jeviště. Hrát za svou zemi je skutečně výjimečné a hrát za svou zemi na olympiádě, tomu se nic nevyrovná," prohlásil nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec v historii NHL, který si na sklonku kariéry zahrál pod pěti kruhy v Naganu v roce 1998.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Irské zdravotnictví zasáhl kybernetický útok, očkování proti covidu-19 to neovlivnilo

Počítačový systém irského zdravotnictví zasáhl kybernetický útok. Všechny informační systémy dnes byly vypnuty z důvodu ochrany před vyděračským softwarem, ale program očkování proti covidu-19 to neovlivnilo, uvedl provozovatel služeb. Podle vlády za napadením stojí mezinárodní gang a jde nejspíš o dosud nejvážnější kybernetický útok na irský stát, uvedla agentura Reuters.

Šéf irské zdravotní služby (HSE) Paul Reid řekl, že odstavení systému má fungovat jako preventivní opatření s cílem ochránit co největší množství informací.

"Je to velmi sofistikovaný útok, není to jen běžný útok. Má dopad na všechny naše národní a lokální systémy, které by byly zapojeny do všech našich služeb," řekl Reid veřejnoprávní televizi RTÉ. "Očkovací program naštěstí pokračuje, je to oddělený systém," vysvětlil Reid. Útok podle něj postihl převážně informace uložené na centrálních serverech, a ne nemocniční zařízení, lékárny nebo lékařské ambulance.

"Máme co do činění s kyberzločineckými gangy, kterým jde o peníze. Pokoušejí se zakódovat a uzamknout naše data a pak nám je nabídnout zpátky za výkupné," uvedl Ossian Smyth, náměstek vlády zodpovědný za informační systémy. "Dali jsme jasně na srozuměnou, že žádné výkupné platit nebudeme," řekl novinářům irský premiér Micheál Martin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy