Pusťte hokejisty na olympiádu, vyzývá legendární Gretzky vedení NHL

ČTK ČTK
13. 9. 2018 17:08
Podle slavné devětadevadesátky se nic nevyrovná tomu, když hokejista hraje za svou zemi pod pěti kruhy.
Wayne Gretzky
Wayne Gretzky | Foto: Reuters

Peking - Legendární Wayne Gretzky by si přál, aby na olympijských hrách znovu hráli hokejisté z NHL. Podle něj by z toho měly užitek všechny strany.

"Doufám, že to liga a hráčská asociace při nadcházejících jednáních nějak vyřeší. Bylo by to mnohem lepší pro všechny," řekl Gretzky agentuře AP.

V únoru v Pchjongčchangu chyběli hokejisté z nejlepší ligy světa po 24 letech, protože vedení NHL tentokrát odmítlo přerušit sezonu. Není jasné, jak se zachová v případě her v Pekingu za čtyři roky.

"Myslím, že je to opravdu mimořádné jeviště. Hrát za svou zemi je skutečně výjimečné a hrát za svou zemi na olympiádě, tomu se nic nevyrovná," prohlásil nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec v historii NHL, který si na sklonku kariéry zahrál pod pěti kruhy v Naganu v roce 1998.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy