Pucher půjde hned po přípitku do postele. EBEL nezastaví ani na Nový rok

Lukáš Caha Lukáš Caha
31. 12. 2015 15:48
Znojemští hokejisté si vánočních svátků příliš neužijí. Mezinárodní EBEL nabírá každoročně v tomto období závratného tempa. Své o tom ví i nejstarší hráč ligy Peter Pucher.
Peter Pucher odehrál v září svůj 1000. zápas v nejvyšších soutěžích.
Peter Pucher odehrál v září svůj 1000. zápas v nejvyšších soutěžích. | Foto: Lukáš Caha

Znojmo - Zdá se vám, že česká extraliga nabírá kolem vánočních svátků rychlého tempa? Pak mezinárodní Erste Bank Eishockey liga, v níž působí i české Znojmo, letí rychlostí světla. Od 11. prosince až do 2. ledna nastupují její účastníci k zápasům prakticky obden.

Své o tom vědí i Orli, kteří v tomto období odehrají jedenáct zápasů. Jediný den volna si užili na Štědrý den. Nový rok stráví na cestě do tři hodiny vzdáleného Lince.

"Bujaré oslavy nejsou v plánu. Připijeme si a o půl jedné do postele,“ prozrazuje v rozhovoru pro Aktuálně.cz své plány ikona klubu Peter Pucher.

Ten i ve svých jednačtyřiceti letech patří nejen ke znojemským tahounům, ale k tahounům celé EBEL. Přihrávky na góly rozdává jako na běžícím pásu. Po sedmatřiceti zápasech jich má na svém kontě třicet.

Značně tak dopomáhá Orlům k úspěšnému tažení. Ti okupují sedm kol před koncem základní části čtvrté místo. Společně se Salcburkem jsou nejvíce skórujícím týmem soutěže. Na jedno jejich utkání připadá v průměru 3,6 gólu.

EBEL se nezastaví ani na Nový rok, kdy zajíždíte do Lince. Bude vůbec možnost oslavit Silvestr?
Nevím, jak chlapci, ale u mě to bude jako každý jiný rok. Silvestr slavím, ale že by to byla nějaká bujará oslava, to ne. Připijeme si šampaňským a půjdu co nejdříve do postele, protože nás čeká dlouhá cesta. Každá hodina spánku je důležitá. I ostatní kluci vědí, že na žádné dlouhé oslavy to není. Jsme profíci a musíme se přizpůsobit.

Celkově je ten rozpis během svátků hodně našlapaný. Je to pro vás náročné?
Samozřejmě. Některé zápasy jsou více, druhé méně. Patří k tomu ale i cestování a to člověku na aktivitě nepřidá. Jsme na to ale zvyklí. Každý rok je to téměř stejné. Je potřeba dobře regenerovat, protože těch utkání se hraje kolem Vánoc opravdu hodně.

Máte vůbec čas si ty Vánoce užít?
Ale ano. I když toho času není moc, nějaký se najde. Nemůžeme si vzít dovolenou a strávit týden nebo dva doma. Patří k tomu také tréninky.

I na Štědrý den?
Ne, tam nám dali trenéři volno, abychom si odpočinuli. Je to těmi zápasy opravdu nahuštěné. Trénovali jsme až na Boží hod a další den se hrál zápas.

Volno vám asi prospělo. Na Štěpána jste smetli Lublaň 8:0…
Pomohlo nám to a měli jsme ještě větší chuť do hokeje. Ve třetí třetině jsme dali rychlé góly a ten zápas byl už jednoznačný. Sice hráli opravdu velmi obětavě, ale my měli převahu.

Osobní statistiky jsou krásná věc, ale pokud nebude týmový úspěch, stojí za hovno

Zvláštností je, že se vám v rozpisu momentálně točí stále stejné týmy. Během čtrnácti dnů jste hráli dvakrát s Bolzanem, Grazem…
Příprava na zápasy je tím pádem kratší, protože na toho soupeře si pamatujeme. Je to taková zvláštnost této ligy. Nikde jinde jsem to nezažil, ale nemám s tím problém a nevěnuji tomu pozornost. Na každý zápas se musíme stoprocentně připravit, abychom bodovali a zajistili si účast v první šestce.

Jste nejstarším hráčem EBEL, ale na statistikách to není téměř znát. Patříte mezi nejproduktivnější hráče…
Ani ta loňská sezóna nebyla špatná (smích). Jsem samozřejmě rád, že to padá. Nejsem rozený střelec, a tak se spoluhráčům snažím ty šance alespoň připravovat. Mám z té nahrávky větší radost. Teď to šlape. Osobní statistiky jsou sice krásná věc, ale pokud nebude týmový úspěch, stojí za hovno.

Znojmo je aktuálně čtvrté. Pomýšlíte letos na úspěch?
Musíme se dostat do té první šestky, abychom si zajistili play off. Pak se v nadstavbě můžeme v klidu připravovat. Letos chceme jít určitě dál než do prvního kola.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 50 minutami

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 54 minutami

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí úřadu nelze požadovat platbu autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

OSA potvrdil, že mu bylo doručeno rozhodnutí o zamítnutí rozkladu proti rozhodnutí ÚOHS. "OSA se s obsahem rozhodnutí teprve seznamuje a zvažuje další kroky. Jsme přesvědčeni, že jsme zákon neporušili. Je proto pravděpodobné, že proti rozhodnutí předsedy úřadu pana Rafaje, podáme žalobou u Krajského soudu v Brně," řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy