Hadamczik: S Jágrem stále počítám, chtěl bych Straku

Sport Sport
6. 11. 2012 10:00
Chatovali jste s trenérem českého hokejové reprezentace Aloisem Hadamczikem, který byl v úterý od 9 hodin hostem online rozhovoru Aktuálně.cz.
CHAT Odpovídal trenér hokejové reprezentace Aloisem Hadamczikem
Dotazovaný právě odpovídá
09:00
Přejít k dotazům

Praha - Úterním hostem online rozhovoru Aktuálně.cz byl trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik, který s národním týmem tento týden začíná novou sezonu prvním podnikem sezony Karjala Cupem.

Šedesátiletý kouč čtenářům potvrdil, že pro reprezentaci stále počítá s Jaromírem Jágrem a rád by přemluvil k návratu i jeho dřívějšího parťáka z útoku Martina Straku z Plzně.

"Výkonnost ho k tomu opravňuje, ale nedaří se nám jej přesvědčit," řekl Hadamczik.

CHAT Odpovídal trenér hokejové reprezentace Aloisem Hadamczikem

Dotazovaný právě odpovídá
09:00
Aktualizovat reportáž
6. 11. 2012
Ptá se: Kristýna

Dobrý den pane Hadamcziku,chtěla bych se zeptat koho jste vybral jako jedničku hokejové branky na turnaj Karjala .Děkuji přeji hodně úspěchů.

Odpovídá: Alois Hadamczik

K dispozici máme dvojici Pavelec - Salák, šanci dostanou oba.

Děkuji vám za položené dotazy, přeji všem příznivcům hokeje pevné zdraví a hodně štěstí.

6. 11. 2012
Ptá se: Jiří Hříbal

Dobrý den pane Hadamcziku.Vaše působení v roli trenéra národního mužstva není příliš úspěšná.Nemáte v úmyslu přenechat tuto roli úspěšnějším trenérům z řad bývalých hráčů.Jejich jména nechci záměrně uvádět .Děkuji za případnou sebekritiku.

Odpovídá: Alois Hadamczik

Váš názor vám brát nebudu, jelikož vás neznám, tak se s vašima schopnostma nemůžu srovnávat.

6. 11. 2012
Ptá se: Holas

Myslíte si, že plzeňský Jan Kovář při setrvání v jeho stabilních výkonech (pravděpodobně ještě gradujících) je budoucí hvězdou Českého hokeje?
Děkuji a ať se daří.....

Odpovídá: Alois Hadamczik

Nevím, jestli od trenéra titul "hvězda" by byl na místě. Pro mě je to velice charakterní kluk a výborný centr s velkou perspektivou do budoucna.

6. 11. 2012
Ptá se: josef

dobrý den p. Hadamcziku,
přeji Vám do nové sezóny hodně úspěchů a jenom samé pozitivní názory na český tým.
mám dva dotazy:
1. co říkáte na výsledky Sparty??
2. proč není v sestavě např. R. Klesla z Třince?? všichni víme, že nemá žadné kanadské body v zápase, ale defenzivu a přehled v obraně a při oslabení má jedno z nejlepších v extralize.
děkuji za odpověď

Odpovídá: Alois Hadamczik

Postavení Sparty vzhledem ke kádru je neadekvátní. Věřím, že se výkonnostně zvedne.

Kleslu jsem oslovil. Nechce hrát zápasy Euro Hockey Tour, chce se věnovat rodině. V případě, že by byl nominován pro MS, je ochoten přijet.

6. 11. 2012
Ptá se: Ferenc

Dobrý den, prý jste dostal od klubu HC Lev nabídnku na trénování, je to pravda? A co si vůbec o tomto "projektu" myslíte, četl jsem, že jste k němu byl ještě před půl rokem hodně skeptický ... Díky za odpověď, Fery

Odpovídá: Alois Hadamczik

V období, kdy budu trénovat národní tým, nemůžu ani nechci trénovat klub. Na nabídku jsem tedy nemohl reflektovat.

Sparta by podle mě měla zůstat Spartou. Nový klub v hlavním městě je oživením a diváci můžou vidět špičkové kluby ruské ligy, takže pro propagaci hokeje je to velmi dobře.

6. 11. 2012
Ptá se: Vojta

Dobrý den, koho favorizujete na vítězství v extralize?

Odpovídá: Alois Hadamczik

Na tuto otázku jsem již odpověděl výše.

6. 11. 2012
Ptá se: Radek

Dobrý den, vrátí se podle vás do reprezentace Jaromír Jágr?

Odpovídá: Alois Hadamczik

Já jsem přesvědčen, že ani neodešel, takže v národním týmu pro vrcholné turnaje s ním počítáme.

6. 11. 2012
Ptá se: David M.

Dobrý den, máte v plánu oslovit Tomáše Vokouna na MS 2013?Nominoval byste ho? Děkuji za odpověď.:-)

Odpovídá: Alois Hadamczik

Tomáš Vokoun je stále jedním z nejlepších brankářů naší země. V případě, že bude mít stabilní místo v klubu a bude mít zájem reprezentovat, tak ano.

6. 11. 2012
Ptá se: Josef Váradi

Neuvažujete pozvat Tomáše Netíka!?

Odpovídá: Alois Hadamczik

Změna klubu mu pomohla. Pokud udrží výkonnost, je to možné.

6. 11. 2012
Ptá se: Expo-Hana

Pane trenére,přejeme Vám úspěšný začátek sezóny,pevné zdraví všem nominovaným,hodně radosti Vám i fanouškům :-)
Hana

Odpovídá: Alois Hadamczik

Děkujeme za povzbudivá slova.

6. 11. 2012
Ptá se: Emil

Dobrý den, platí že Patrik Eliáš skončil v národním týmu, jak prohlásil po MS v Bratislavě nebo s ním dál počítáte i třeba na OH do Soči?

Odpovídá: Alois Hadamczik

To jsem nikde neslyšel a kdyby to měla být pravda, tak by mě to mrzelo. Patrik Eliáš je jedním z nejlepších našich hráčů a určitě do vrcholných turnajů s ním počítám.

6. 11. 2012
Ptá se: Quentin

Dobrý den trenére.Nedávno jsem četl rozhovor ve kterém říkáte že už teď přemýšlíte o olympiádě v Soči. Musím říct že to jsme dva :) Ale k otázce. Na OH většinou bývají jen obránci z NHL. Jakou šanci tedy mají naši obránci z Evropy? Petr Čáslava, Ondra Němec nebo Míra Blaťák by si určitě na OH odehráli své. Jak to vidíte vy? Díky za odpoveď.

Odpovídá: Alois Hadamczik

Olympiáda je v Evropě, hraje se na velkém hřišti. Jsem přesvědčen, že část hráčů bude z NHL a část z Evropy. Tzn. i tito hráči, které jste jmenoval, mají šanci se do týmu dostat.

6. 11. 2012
Ptá se: Hanka

Dobrý den pane Hadamcziku, zajímá mě proč se v nominaci neobjevil náš skvělý kapitán Tomáš Rolinek, kádru jistě schází, ale chápu, že se zřejmě do soupisky nevešel. Děkuju a přeju hodně úspěchu s nároďákem.

Odpovídá: Alois Hadamczik

Tomáš Rolinek měl zdravotní problémy, teprve teď odehrál tři utkání. Pokud bude zdravotně v pořádku, určitě se v příštím turnaji objeví. Je to hráč, s kterým počítáme. Děkuji za přání.

6. 11. 2012
Ptá se: Petr

Dobrý večer.Myslíte,že by jste povolal třeba Jirku Burgra nebo Viktora Ujčíka?

Odpovídá: Alois Hadamczik

Nejdříve musí zase zářit ve Vítkovicích.

6. 11. 2012
Ptá se: did

Dobrý večer. Pane Hadamcziku navážu na téma Vítkovice. Proč nevyzkoušíte na turnaj Turnaj Karjala do branky např. Málka z Vítkovic ?

Odpovídá: Alois Hadamczik

Už jsem odpověděl výše.

6. 11. 2012
Ptá se: Michal

Dobrý podvečer p.Hadamcziku. Co říkáte na situaci ve Vítkovicích ? Díky za odpověď

Odpovídá: Alois Hadamczik

Letošní rok mužstvo nemá optimální výkonnost, je nutno zlepšit herní a osobní disciplínu a možná o dva hráče doplnit kádr.

6. 11. 2012
Ptá se: Novotný Brno

Dobrý den,pane trenére. Moc Vám držím palce a věřím,že získáte s národním mužstvem vysněnou zlatou,kterou si zasloužíte. Chci se zeptat co Vás osobně nejvíc motivuje a táhne dopředu,protože vás považuji za velice schopného člověka nejen v hokeji. Děkuji

Odpovídá: Alois Hadamczik

Dobrý den, děkuji za přání. Sport před vás staví každý týden, každý rok nové cíle. Člověk, když prohraje, chce příště vyhrát. Prohru nesmíte brát jako tragédii, ale znov upostavit takový tým, který bude vyhrávat. To člověku dává energii a sílu.

6. 11. 2012
Ptá se: Jindřich Živec

Dobrý den, pane trenére. Nechtěl byste na některém z turnajů vyzkoušet třeba lajnu zez Plzně Straka-Vlasák-Guláš? Jsou nejúdernější v lize a pokud se nemýlím, v kanadském bodování jsou všichni do pátého místa.

A nemyslíte si, že by v současné situaci nebylo v kádru místo pro Martina Málka z Vítkovic? Je to kvalitní brankář a určitě má lepší formu než Ondra Pavelec, i když to tak podle výsledků nevypadá.

Jakému týmu letos přejete titul?
Díky za odpovědi.

Odpovídá: Alois Hadamczik

Rád bych to udělal, ale momentálně se nám nedaří přesvědčit Martina Straku do národního týmu, i když jeho výkonnost ho k tomu opravňuje.

Málek je letos v týmu, který nemá optimální formu ani takovou, jakou měl loni. Ondra Pavelec je určitě nejlepší brankář naší země.

U mě nezáleží, komu přeji, ale komu z důvodu výkonnosti věřím. Zúžit to na jeden tým je předčasné. Velkým favoritem je určitě Plzeň, Kometa Brno, Třinec a Kladno v případě, že by hráči zůstali.

6. 11. 2012
Ptá se: Miroslav Hájek

Dobrý den. Poslední dobou mi v reprezentaci v těchto "přípravných" turnajích chybí více nováčků. Vlastně skoro pokaždé jsou to ti samí hráči, jádro z KHL a k nim maximálně 2-3 nováčci. Plánujete na nějaký turnaj vzít větší procento nových hráčů, aby se tzv. otrkali? Například víc než 10?
Ať už se jedná o kluky z posledního ročníku U21 nebo osvědčené hráče z extraligy či jiné ligy.

A ještě bych se chtěl zeptat, proč přehlížíte obrannou dvojici z Třince Zíb a Hrabal? Dvě sezóny po sobě tato dvojička patří k nejproduktivnějším obráncům extraligy, proč nedostanu šanci spolu v jedné lajně na nějakém turnaji? Děkuji.

Odpovídá: Alois Hadamczik

Na první otázku jsem odpověděl výše.
Hrabala sleduji dlouhodobě.Musí zlepšit obranou činnost, v termínu nominace byl hráč v bilanci plus/minus -7 A to hraje v první pětce.

6. 11. 2012
Ptá se: Jeliman

Dobrý den, můžu se zeptat, proč v reprezentaci "zkoušíte" Galvase, který sice má solidní formu, ale je mu 33 let a upřímně řečeno nemá v národním týmu žádnou perspektivu? Nebylo by lepší na přípravném turnaji vyzkoušet někoho, kdo může hrát za národní tým ještě třeba deset let? A proč berete 40letého Nedvěda? Karjala přeci není šampionát ? To že má formu je celkem jedno, hlavně aby ji měl před MS, pokud už na něm chcete stavět. Teď jen zabírá místo mladším. Díky za odpověď, J.

Odpovídá: Alois Hadamczik

Dobrý den! Snažíme se postavit co nejlepší tým a přitom zabudovat i mladé hráče jako je Krejčík, Hertl. Nejde najednou vzít do národního týmu proti tak silným soupeřům například pět mladých hráčů. Zkušenosti se zabudováním mladých hráčů mám a věřte, že šanci dostávat budou, jako například Honejsek, Zamorsky, Holík, Orsava. Jejich výkonnost sleduju a určitě přijde čas, kdy titot hráči příležitost dostanou.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

Další zprávy