Ptáček: Na Hradec si zvykám, v Budějovicích se však nevyznám

Podívejte se na fotogaleriii z prvního tréninku Mountfieldu Hradec Králové.
Z původního týmu Lvů, který před přesunem extraligy do Hradce hrával první ligu, zůstalo v kádru šest hokejistů. Zdali se prosadí je jen na nich.
Stejně jako kádr je ve fázi rekonstrukce i stadion. Kostku nad led (jumbotron) už nicméně z Budějovic přivezli.
Trénuje se zatím v "malé hale". Dostat se ze šatny na velkém stadionu na led je tedy docela slušná procházka.
Což v tomto počasí není zrovna žádná výhra. Obzvlášť, když nastupujete v "černé" pětce.
Foto: CPA Eduard Erben
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
24. 7. 2013 15:18
K vůdcům hradeckého Mountfieldu by měl patřit i zkušený obránce František Ptáček.

Hradec Králové - Více než tři desítky hráčů nového extraligového klubu Mountfield HK se v úterý sešly k prvnímu tréninku na ledě.

Jelikož se zázemí mužstva buduje za pochodu, připomínají zatím šatny a jejich okolí jedno velké mraveniště. Hráči si vybalují a zkoušejí výstroj, nechávají si brousit brusle nebo upravovat hokejky.

V převažující skupině, kterou tvoří téměř celý tým loňských Českých Budějovic, nechybí ani obránce František Ptáček, jenž začíná svou jednadvacátou extraligovou sezonu.

Počáteční zmatek však zkušeného kliďase nemůže rozházet. "Tak to bývá všude. Vždycky to pár dní trvá, než se vše připraví, uklidní a zaběhne do sezonních kolejí," říká 38letý veterán.

Méně už se však orientuje ve spletité situaci okolo budoucnosti Českých Budějovic. Fanoušci Motoru mají jistotu, že se ve městě bude hrát alespoň 1. liga, jenže neví, kdo klub povede. "Také vím jen to, co se dočtu z médií," přiznává Ptáček.

(Pozn.: Rozhovor byl pořízen před rozhodnutím českobudějovické radnice o tom, kdo bude využívat Budvar arénu. Aktuální situaci zjistěte ZDE.)

Před samotnou přípravou na úvodní trénink jste měli ráno ještě nějaké sezení. Čeho se týkalo?
"Představil se nám celý realizační tým, protože je vždycky lepší, když člověk ví, s kým se potkává, než abychom se na sebe jen tak koukali. Něco nám řekli i trenéři. Spíš šlo o takové obecné věci, které se postupně doladí a přemění v program, který si člověk vyvěsí doma a bude se podle něj řídit."

Jste tady dvě skupiny hráčů. Jedna, ta větší, je bývalý tým z Budějovic. Druhou pak tvoří šestice hradeckých hráčů, kteří loni hráli 1. ligu. Jak jste si sedli? Už jste se stihli poznat?
"Já osobně jsem zatím neměl čas se s nimi pořádně seznámit. I když tedy jsem je až na jednoho všechny znal, takže to není žádný problém. Samozřejmě trochu později bude čas zajít si sednout někam na pivo, tak to bude úplně v pohodě."

Ten kádr je ale momentálně hodně široký a je jasné, že někteří hráči budou muset být vyřazeni. Není kvůli tomu v týmu cítit konkurenční boj?
"Myslím si, že tak to je před každou sezonou. Tohle není nic extrémního nebo nového. Vždycky se před sezonou sejde šest lajn a vybírá se. Trochu jiné je to jen v tom, že většina je z toho původního Mountfieldu a pět šest hráčů z Hradce."

Vypadá to, že už jste se tedy s tím stěhováním z Budějovic do Hradce smířili, což je pro fungování týmů asi hodně důležité. Je to tak?
"Když to řeknu blbě, tak když skončí rok a začne nový, tak člověk má tendenci pořád psát ještě ten starý. Tady jde jen o zvyk. Hokejová kabina funguje v každém městě plus minus stejně, takže v tom se pro nás nic nemění. Je to jen v jiném místě, ale na to si zvykneme taky."

Už jste v Hradci, přesto sledujete ještě, co se děje v Budějovicích? Nejprve to vypadalo, že by nemusely hrát profesionální soutěž vůbec, teď zase najednou mají dvě licence.
"Já jsem se to dozvěděl dneska ráno. Volal mi kamarád z Budějovic, který se mě ptal, jak to tedy je. Já mu ale říkal, že vím jen to, co se dočtu z médií, tak mi o tom povídal. Sám nevím, jak to tam dopadne."

Takže nemáte ve dvojici těchto subjektů svého favorita (skupina okolo bývalého hráče Radka Bělohlava vs. skupina okolo podnikatele Zděňka Casky - pozn. redakce)?
"Prvotně, když začala ta jednání, věděl jsem o těch několika skupinách, ale nevím kdo, kde, s kým. Kdybych tam byl a měl si vybrat, tak bych určitě volil skupinu, kterou znám a měl příležitost s nimi spolupracovat. Ale takhle opravdu nevím."

Je pravdou, že je trochu těžké se v té situaci vyznat. Takže se ani neřídíte názorem většiny fanoušků, kteří jednoznačně stojí za skupinou Radka Bělohlava?
"Asi už podle toho, že v jejím popředí je Radek, tak bych volil tuto skupinu. Ale nic bližšího nevím, takže bych v tuto chvíli jen tak střílel od boku."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Házenkáři Španělska vyhráli na ME i pátý zápas a míří do semifinále

Házenkáři Španělska vyhráli na mistrovství Evropy i pátý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Dvojnásobní úřadující šampioni dnes ve svém druhém duelu ve čtvrtfinálové skupině v Bratislavě porazili Rusko těsně 26:25.

Španělé, kteří byli v základní skupině jediným přemožitelem českého týmu, byli dnes blízko první bodové ztrátě na turnaji. Rusko ve 41. minutě vedlo 22:18 a krátce před koncem měl ještě šanci vyrovnat ze sedmičky Igor Soroka, ale trefil tyč. Nejlepším střelcem vítězů byl se sedmi góly Agustín Casado.

Mistři Evropy z let 2018 a 2020 vedou tabulku skupiny II s plným počtem šesti bodů před čtyřbodovými Švédskem a Norskem. Vicemistři světa Švédové, kteří se dostali do čtvrtfinálové fáze po remíze s českým mužstvem v závěrečném utkání základní skupiny, porazili jednoznačně 28:18 poslední Polsko. Norsko zdolalo 28:23 koronavirem zdecimovaný tým Německa.

Mistrovství Evropy házenkářů - čtvrtfinálová skupina II v Bratislavě:

Rusko - Španělsko 25:26 (11:12), Polsko - Švédsko 18:28 (6:14), Německo - Norsko 23:28 (12:14).

Tabulka:

1. Španělsko 3 3 0 0 87:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 92:77 4
3. Švédsko 3 2 0 1 85:73 4
4. Německo 3 1 0 2 76:80 2
5. Rusko 3 1 0 2 71:77 2
6. Polsko 3 0 0 3 72:100 0
Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy