Prvoligový brankář Furch vstřelil gól. Pomohl mu soupeř

Vítězný gól Berouna ve Vrchlabí připsán D. Furchovi
Dvacetiletý hrdina Dominik Furch
Dvacetiletý hrdina Dominik Furch | Foto: Michael Mareš

Praha - O tom, že i v tuzemských hokejových vodách se občas dějí zázraky, se v sobotu přesvědčili diváci ve Vrchlabí.

Utkání 1. ligy mezi domácím týmem a Berounem totiž rozhodnul gól brankáře Dominika Furcha!

Za vyrovnaného stavu 2:2 běží 4. minuta prodloužení a hokejisté Vrchlabí mají puk na svých hokejkách. Vtom je jednomu z berounských hráčů signalizován faul.

Sparta vyhrála na nájezdy. V čele jsou Jihočeši
Hokejisté Litvínova doma opět vyhráli. Porazili Slavii
Zemřela legenda. Jsem Edovi vděčný za Jágra, říká Nový

Domácí pokračují v ponechané výhodě, brankář Koutský odjíždí na střídačku, aby za něj naskočil spoluhráč do ofenzivy. Vrchlabí však kotouč po nezpracované přihrávce uniká, až zapadne do vlastní prázdné klece.

Při následném zjišťování, kdo se z hostů dotknul puku jako poslední, je vítězný gól připsán berounskému brankáři Dominiku Furchovi.

Na podobné rarity jsme zvyklí spíše ze zámořských kluzišť. Legendární Ron Hextall či Martin Brodeaur se v NHL trefili hned dvakrát. V jejich případě šlo dokonce o přímé a chtěné střely na bránu.