Jágr vs. Nedvěd? V Liberci chystají kuriózní comeback

ČTK ČTK
30. 1. 2018 15:29
Petr Nedvěd zvažuje, že by nastoupil do zápasu Benátek s Kladnem, v němž by se měl představit i Jaromír Jágr.
Petr Nedvěd a Jaromír Jágr znovu proti sobě? Ne, to není vtip.
Petr Nedvěd a Jaromír Jágr znovu proti sobě? Ne, to není vtip. | Foto: ČTK

Liberec - Hokejový útočník Petr Nedvěd se může stát další hvězdou, která se v sobotu představí v první lize. Šestačtyřicetiletý hráč, jenž ukončil kariéru před čtyřmi lety, je připraven nastoupit za Benátky nad Jizerou proti Kladnu. Nedvěd se však v zápase představí jen v případě, že dres Rytířů oblékne jeho dlouholetý kamarád Jaromír Jágr, který v pondělí oficiálně oznámil návrat z NHL do mateřského klubu, který současně vlastní.

"Určitě je snem všech fanoušků hokeje vidět tyto dva velikány znovu v akci na ledové ploše. My bychom jim toto přání rádi zprostředkovali," uvedl generální manažer Liberce Ctibor Jech na klubovém webu. Benátky nad Jizerou jsou farmou Bílých Tygrů, a i proto se Severočeši rozhodli, že v případě Jágrova startu by se zápas 46. kola základní části měl odehrát na jejich extraligovém stadionu.

Nedvěd společně s Jágrem působili v Pittsburghu i New York Rangers, za reprezentaci hráli i na olympijských hrách v Soči. "Tenhle nápad se zrodil v hlavě Petra Syrovátka (majitele Liberce). Když budu vědět, že Jarda stoprocentně nastoupí, tak do toho půjdu. Dávalo by to smysl," uvedl Nedvěd pro iSport.cz.

Dočasně obnovené kariéry by se Nedvěd dočkal den předtím, než bude v Liberci slavnostně vyvěšen jeho dres pod strop arény. Severočeši plánují ocenit výkony svého rodáka a někdejšího kapitána před nedělním extraligovým zápasem proti Spartě.

Podívejte se na kariéru Jaromíra Jágra v NHL prostřednictvím tohoto videa. | Video: Sport
 

Právě se děje

před 33 minutami

Nezaměstnanost v květnu vzrostla na 3,56 procenta. Podle Maláčové je to slušné číslo

Ve sněmovní debatě o vládní pomoci lidem během epidemie koronaviru to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). V dubnu byla nezaměstnanost 3,4 procenta, analytici růst na 3,6 procenta odhadli. Oficiální údaje má Úřad práce ČR zveřejnit v pátek.

Ministryně Maláčová označila květnový výsledek ze velmi slušné číslo. Nemyslí si však, že na této úrovni zůstane. Skutečná situace se podle ní ukáže spíše až v září.

Další zprávy