Jágr vs. Nedvěd? V Liberci chystají kuriózní comeback

ČTK ČTK
30. 1. 2018 15:29
Petr Nedvěd zvažuje, že by nastoupil do zápasu Benátek s Kladnem, v němž by se měl představit i Jaromír Jágr.
Petr Nedvěd a Jaromír Jágr znovu proti sobě? Ne, to není vtip.
Petr Nedvěd a Jaromír Jágr znovu proti sobě? Ne, to není vtip. | Foto: ČTK

Liberec - Hokejový útočník Petr Nedvěd se může stát další hvězdou, která se v sobotu představí v první lize. Šestačtyřicetiletý hráč, jenž ukončil kariéru před čtyřmi lety, je připraven nastoupit za Benátky nad Jizerou proti Kladnu. Nedvěd se však v zápase představí jen v případě, že dres Rytířů oblékne jeho dlouholetý kamarád Jaromír Jágr, který v pondělí oficiálně oznámil návrat z NHL do mateřského klubu, který současně vlastní.

"Určitě je snem všech fanoušků hokeje vidět tyto dva velikány znovu v akci na ledové ploše. My bychom jim toto přání rádi zprostředkovali," uvedl generální manažer Liberce Ctibor Jech na klubovém webu. Benátky nad Jizerou jsou farmou Bílých Tygrů, a i proto se Severočeši rozhodli, že v případě Jágrova startu by se zápas 46. kola základní části měl odehrát na jejich extraligovém stadionu.

Nedvěd společně s Jágrem působili v Pittsburghu i New York Rangers, za reprezentaci hráli i na olympijských hrách v Soči. "Tenhle nápad se zrodil v hlavě Petra Syrovátka (majitele Liberce). Když budu vědět, že Jarda stoprocentně nastoupí, tak do toho půjdu. Dávalo by to smysl," uvedl Nedvěd pro iSport.cz.

Dočasně obnovené kariéry by se Nedvěd dočkal den předtím, než bude v Liberci slavnostně vyvěšen jeho dres pod strop arény. Severočeši plánují ocenit výkony svého rodáka a někdejšího kapitána před nedělním extraligovým zápasem proti Spartě.

Podívejte se na kariéru Jaromíra Jágra v NHL prostřednictvím tohoto videa. | Video: Sport
 

Právě se děje

před 28 minutami

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy