Proti Američanům necháme na ledě všechno, slibují hokejisté

ČTK ČTK
19. 2. 2014 10:30
Čeští hokejisté se večer utkají s Američany o postup do semifinále olympijského turnaje v Soči.
Čeští hokejisté fanouškům slibují: Necháme na ledě všechno!
Čeští hokejisté fanouškům slibují: Necháme na ledě všechno! | Foto: CPA Eduard Erben

Soči - Necelých 21 hodin po skončení osmifinálové bitvy proti Slovensku nastoupí čeští hokejisté v olympijském turnaji proti USA. Útočníci Aleš Hemský i David Krejčí věří, že se národní tým s náročným programem vypořádá a páté utkání v Soči úspěšně zvládne.

"Zápas se Slovenskem byl hodně náročný, ale tohle je turnaj a s podobnými věcmi prostě musíte počítat," řekl Hemský po výhře nad Slovenskem 5:3, na které se podílel jedním gólem.

Po utkání se hráči dostali do postele až okolo jedné hodiny v noci.

Krejčí dal gól a zbavil se bacilů

Poprvé na olympiádě se mezi střelce zapsal i Krejčí. Útočník Bostonu byl v minulých dnech nachlazený, všechny zápasy ale odehrál. Souboj se Slovenskem mu prý spíše pomohl.

"Není mi hůř. Dost jsem toho propotil, bacily jsou snad pryč. Snad se dobře vyspím, abych načerpal energii. Nejen já, ale všichni, abychom se dobře připravili na další večer. Jdeme na Ameriku, ale na této úrovni už je jedno, kdo se proti nám postaví," řekl Krejčí.

Američané jako těžká zkouška

Oba zkušení útočníci si uvědomují, že tým USA bude ve čtvrtfinále favoritem. Věří ale, že Češi uspějí. "Nám to nevadí. Američani hrají celý turnaj dobře, mají mladé, rychlé a technicky skvěle vybavené mužstvo. Hodně kluků umí dát gól z každé pozice a jsou hodně silní na puku. Pro nás to bude další velká zkouška. Doufám, že se na ně dobře připravíme," řekl Hemský.

"Nebude to jednoduché, ale je to jen jeden zápas, nehraje se série na sedm utkání. Budeme se snažit dát první gól a samozřejmostí je, že na ledě necháme úplně všechno. Uvidíme, co se stane," doplnil Krejčí.

Zlepšené přesilovky

Českému týmu se až do osmifinále příliš nedařily přesilové hry, ve kterých vstřelil jen jeden gól. Proti Slovensku ale skórovali Češi v početní výhodě hned třikrát, i když poslední trefa Tomáše Plekance přišla při power play soupeře.

V klasické přesilovce se prosadili právě Hemský s Krejčím. "Trošku víc jsme si na přesilovky věřili. Máme důvěru od trenéra, podrželi jsme si puk. Za dva góly z přesilovek jsme rádi, snad nám to dá sebedůvěru," přál si Krejčí. Že se poprvé v Soči trefil, příliš neřešil. "Já se tady celkově cítím dobře, takže svoje góly neřeším. Hlavně abych něčím pomohl týmu," dodal vítěz Stanleyova poháru z roku 2011.

Veškeré informace k hokejovému turnaji na olympiádě v Soči naleznete zde.

 

Právě se děje

Další zprávy