Krev na ledě, odpadky a pivo na střídačce. Prospal pak stříkal vodu na diváky

10. 3. 2019 20:37
Hokejisté Českých Budějovic zvítězili v šestém čtvrtfinále první ligy v Havířově 4:1, vyhráli sérii 4:2 na zápasy a doplnili v semifinále Jihlavu a Kladno. O posledním postupujícím rozhodne až sedmý zápas, neboť Prostějov přehrál Vsetín 5:1 a stav série vyrovnal na 3:3.
Václav Prospal, trenér českobudějovického Motoru
Václav Prospal, trenér českobudějovického Motoru | Foto: ČTK

Českobudějovický Motor neproměnil v pátek mečbol a prohrál na domácím ledě 2:3. Do duelu v Havířově navíc nevstoupil dobře. Nejdříve trefil Radek Veselý tyč a vzápětí už uspěl Ondřej Procházka, který po 109 vteřinách hry otevřel skóre.

Od 17. minuty se museli Jihočeši obejít na střídačce bez hlavního kouče Václava Prospala, kterého sudí Pavel Obadal a Jakub Koziol vykázali. Prospal reagoval na chování diváků za střídačkou stříkáním vody z láhve na tribunu.

Vykázání Václava Prospala na tribunu:

Incidentu předcházel střet Tomáše Gřeše a českobudějovického Martina Heřmana, po němž zůstal domácí hokejista otřesený na ledě a s krvavým zraněním. Rozhodčí souboj zřejmě správně neposoudili jako faul, což však neunesli fanoušci Havířova a na střídačku Jihočechů začali házet odpadky i kelímky s pivem.

Souboj Gřeše a Heřmana:

Hosté půl minuty před koncem úvodního dějství vyrovnali, když Jakub Babka tečoval nahození Zdeňka Kutláka. V 26. minutě při hře čtyř proti čtyřem otočil stav po přihrávce Romana Přikryla Martin Jandus a v polovině utkání zvýšil v početní výhodě čtyř proti třem Zdeněk Doležal. Výsledek zpečetil 46 sekund před koncem v power play do prázdné branky Martin Novák.

Prostějov dokázal sérii ze stavu 1:3 na utkání vyrovnat. Po výhře ve Vsetíně 4:2 se Jestřábi dostali do vedení v 18. minutě, kdy přesilovou hru při vyloučení Luboše Roba využil z dorážky Tomáš Nouza. Po 67 sekundách druhého dějství se radovali domácí znovu, ve vlastním oslabení proměnil přečíslení po přihrávce Tomáše Pšeničky Radek Prokeš.

Před polovinou duelu sice snížil obránce Jiří Drtina, ale brankami mezi 48. a 51. minutou Prostějov pojistil vedení. Nejdříve využil přesilovku pěti proti třem Tomáš Divíšek a potom se prosadil podruhé v utkání Prokeš. Výsledek ještě dovršil v další přesilovce Dušan Žovinec.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 6. zápasy:

Havířov - Motor České Budějovice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 2. O. Procházka - 20. Babka, 26. M. Jandus, 30. Z. Doležal, 60. M. Novák. Rozhodčí: Obadal, Koziol - J. Novák, Zídek. Vyloučení: 6:6, navíc Kotala - Pavlin oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3353. Konečný stav série: 2:4.

Prostějov - Vsetín 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Branky: 22. a 51. Prokeš, 18. Nouza, 48. Divíšek, 55. Žovinec - 29. J. Drtina. Rozhodčí: Kubičík, Wagner - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4193. Stav série: 3:3.