Proklatá kanadská kamera stále leží Rusům v žaludku. Při zápase KHL ji bili kladivem

Sport Sport
8. 1. 2020 20:00
Finále mistrovství světa juniorů, které na přelomu roku hostil Třinec s Vítkovicemi, je v Rusku stále velké téma. A to především kvůli kameře, která v závěru prohraného zápasu s Kanadou zabránila vyloučení zámořského hokejisty, a tím i větší šanci na obrat sborné. I proto se na její náhražce ruští komentátoři společně s juniorem Voronkovem ve studiu KHL pomstili.

A proč vlastně televizní kamery Rusy tak naštvala? Rusové za nepříznivého stavu 3:4 měli přesilovku, odvolali brankáře a mačkali Kanadu v obranném pásmu. A navíc na začátku 59. minuty kanadský útočník Aidan Dudas vyhodil puk mimo kluziště a zdálo se, že Kanaďané půjdou do tří. To by znamenalo kritický okamžik a velkou šanci na vyrovnání. 

Slovenský čárový rozhodčí Šimon Synek už skutečně trest pro Dudase signalizoval, ale finští hlavní sudí Lassi Heikkinen a Kristian Vikman ho posléze na základě vzájemné porady odvolali. Proč? Vyhozený kotouč totiž trefil kameru kanadské televize TSN umístěnou nad plexisklem.Dvouminutový trest se tak nakonec nekonal a Rusové nedělní finále prohráli.

Už o dva dny později se ale k celé situaci ještě jednou vrátili komentátoři ruské televize a vykonali na kameře alespoň symbolickou pomstu. O přestávce duelu Kontinentální ligy mezi Kazaní a Magnitogorskem společně s juniorským reprezentantem Dmitrijem Voronkovem kladivem rozbili alespoň její náhražku, kterou předtím polepili velkým logem kanadské televizní stanice. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy