Proč zrovna Dallas? Jágrův transfer vyvolal bouři reakcí

Jakub Šafránek Sport Jakub Šafránek, Sport
4. 7. 2012 12:00
Ohlasy fanoušky i médií na přesun českého útočníka Jaromíra Jágra do Dallasu Stars.
Jaromír Jágr podepsal překvapivě kontrakt s Dallasem. Co na to říkáte?
Jaromír Jágr podepsal překvapivě kontrakt s Dallasem. Co na to říkáte? | Foto: Reuters

Praha - Přes pět set článků v podstatě ze všech hokejových zemí světa, na 1500 komentářů pod oznámením na oficiálním webu NHL a k tomu bezpočet twitterových reakcí, blogů a komentářů na facebooku a dalších sociálních sítích.

Přesun českého hokejisty Jaromíra Jágra do Dallasu Stars rozhodně chladný svět ledního hokeje dokázal pořádně nažhavit.

Proč právě Dallas?

Krom toho, že mění dres jeden z nejlepších hráčů historie NHL, je za důvodem vysokého zájmu médií i fanoušků především to, jaký tým si Jágr vybral za nové působiště.

Podle agenta Petra Svobody měla české osmašedesátka na stole nabídky od 21 klubů NHL a Dallas mezi nimi nebyl zrovna favorizován - mimo jiné i proto, že Jágr nechtěl kvůli cestování do Západní konference a také chtěl upřednostnit klub s vysokými ambicemi na Stanley Cup. Což je v případě Stars poměrně diskutabilní cíl.

"To snad musí bejt kvůli penězům.. nebo mi neříkej, že s Dallasem, kterej sotva postoupí do playoff, chceš hrát o Stanley Cup..," tvrdí například na Jágrově facebookovém profilu čtenář "Nicolas Cupas".

"Proč Dallas? Myslel jsem si, že bude chtít hrát za někoho, kdo má šanci na Stanley Cup dřív, než za 4-5 let," píše zase na webu NHL.com pisatel CanuckleHead001. "Asi rozhodl ten milion navíc, který mu nabídli."

Mohou "Hvězdy" překvapit?

Na druhou stranu mnozí fanoušci i novináři si všímají, že Dallas svoji čtyřletou absenci ve vyřazovací části NHL nebere na lehkou váhu.

Krom Jágra angažoval texaský klub například zkušeného Raye Whitneyho, jenž loni nasbíral v Phoenixu 77 kanadských bodů a dovedl jej do finále konference, tvrdého beka Vancouveru Aarona Roma, solidního centra Dereka Roye či talenta Radka Faksu, třináctku letošního draftu.

V týmu navíc působí i Loui Eriksson a Jamie Benn, kteří by podle prvních zpráv měli působit v Jágrově útoku. Oba tito hráči mají za sebou výbornou sezonu, ve které se nakonec představili i na MS ve Švédsku a Finsku.

"To je kouzlo nové sezony a nových trejdů, nemůžete tu psát o Dallasu jako o nejslabším, když jste je ještě letos neviděli hrát, navíc Jarda děla z podprůměrných hráčů průměrné, z průměrných výborné a z výborných vyjímečné.....počkejme si...," píše v nejlépe hodnoceném příspěvku "Pavel Kůla" na oficiální facebookové stránce českého hokejisty.

Přijde i Hašek?

"Skvělá akvizice! Každý, kdo si myslí, že Jágr nebude vedle Benna a Erikssona tak dobrý nemá páru. Bude to skvělý tým, který se dostane do play off a může v něm překvapit," tvrdí zase čtenář "pcds!" na kanadském webu TSN.

Mimochodem právě na největším kanadském sportovním webu TSN.ca získal nejvíce pozitivních hlasů (99) komentář čtenáře "wesleigh19", který poukazuje na to, že Jágrovi je stejně jako zmíněnému Whitneymu již 40 let.

"Jágr a Whitney? Jsem zvědavý, jestli ještě nepodepíšou smlouvy s Haškem a Cheliosem."

Novináři: ještě má jiskru

Novináři a média se každopádně shodují, že jde minimálně o překvapivý krok. Na druhou stranu, Jágrův loňský příchod právě do Philadelphie také čekal málokdo.

A jak se nakonec ukázalo, byl to dobrý tah. Jágr snadno zapadl do týmu a především pro mladé hráče byl jeho přínos a zkušenosti hodně důležité.

"Když je Jágr zdravý, umí s pukem kouzlit. Dokáže získat čas i prostor a jeho ruce se s věkem rozhodně neroztřásly," píše ve svém blogu známý komentátor ESPN Scott Burnside.

"A co se týče peněz, tak pokud bude mít stejný vliv na kabinu, jako v Philadelphii, určitě se Dallasu vyplatí."

Jaký máte názor vy? Měl podle Vás zůstat Jágr v Philadelphii? Nebo se vrátit do Kladna? Nebo pověsit brusle na hřebík úplně? Vyjádřete se v diskuzi pod článkem!

why Dallas? I thought he would want to go with a current cup contender rather than one that is 4 - 5 years away at this stage in his career. Definitely threw about 1M + more than what most teams were offering him
why Dallas? I thought he would want to go with a current cup contender rather than one that is 4 - 5 years away at this stage in his career. Definitely threw about 1M + more than what most teams were
 
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
Další zprávy