Příští ročník KHL nebude hrát po Záhřebu ani Novokuzněck. Vedení chce ligu v budoucnu ještě zúžit

ČTK ČTK
24. 5. 2017 17:47
Už druhý klub z Kontinentální ligy se odhlásil ze soutěže. Po chorvatském Záhřebu končí také ruský Novokuzněck.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Lukáš Caha

Moskva - Kontinentální hokejovou ligu vedle Medveščaku Záhřeb opustí i Metallurg Novokuzněck. V příští sezoně tak bude mít soutěž 27 účastníků a za rok by mělo dojít k dalšímu zeštíhlení.

"Předpokládáme, že v sezoně 2018/19 bude KHL hrát 24 klubů," uvedl ředitel ligy Dmitrij Černyšenko na webu allhockey.ru.

Vedení soutěže dnes schválilo koncept, na základě kterého se chce pokusit zvýšit sportovní úroveň KHL, snížit podíl veřejných financí a posílit komerční potenciál klubů. "Koncepci rozvoje do roku 2023 chceme představit do konce roku," řekl Černyšenko.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy