"Příště si to rozmysli." Rittich zkoušel dát gól do prázdné, ale trenér mu vyčinil

mih mih
16. 10. 2019 14:45
Chyběla víc než minuta do konce zápasu, soupeř hrál powerplay a český hokejový gólman David Rittich se rozhodl vystřelit na opuštěnou bránu.
David Rittich
David Rittich | Foto: Reuters

Nepovedlo se, vyrobil zakázané uvolnění. A i když nakonec Calgary bitvu NHL proti Philadelphii vyhrálo, trenér svou brankářskou jedničku pokáral.

Hosté z Philadephie odvolali gólmana za stavu 2:1 pro Flames na konci třetí třetiny. Poté, co se šestice hráčů marně pokoušela dostat do útočného pásma, využil Rittich odraženého kotouče a zkusil trefit prázdnou bránu. Puk se mu ale svezl a doklouzal do rohu, což znamenalo zakázané uvolnění. 

"Myslel jsem, že to vyhodím líp. Měl jsem to na hokejce, ale blbě to skočilo," omlouval se po zápase jeden z hrdinů konečného vítězství 3:1. 

Sice byl s jednadvaceti zákroky vyhlášen třetí hvězdou večera, trenér Calgary mu ale jeho vyhození přes všechny čáry připomněl.

"Musíme se na to ještě podívat na videu a promluvit si o tom. David je rozhodně skvělý gólman a v práci s hokejkou se lepší. Příště by si to měl ale rozmyslet a zbytečně nevyrábět zakázané uvolnění," nechal se slyšet kouč Calgary Bill Peters.

Ale to Rittich moc dobře ví. "Chtěl jsem hlavně vyhodit, samotného mě to dost zarazilo. Když zařídíte vhazování ve vlastním pásmu bez možnosti střídat, je to nepříjemné," kál se český gólman.

Mrzet ho to ale nemuselo, Philadelphia se v pásmu neudržela a domácí naopak přidali pojišťovací gól. 

 

Právě se děje

před 50 minutami

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy