Příběh jako z pera Oty Pavla aneb Pohádka o Strakovi

Projděte si životní příběh hokejisty Martina Straky, který v pátek po prohraném čtvrtfinále play off oficiálně ukončil kariéru.
Když se Martin v září 1972 v Plzni narodil, bylo o jeho osudu hned rozhodnuto. Čáp ho zanesl do kolébky v rodině Václava Straky, jednoho z dlouholetých trenérů plzeňských hokejistů. Proto nebylo divu, že hned jak uměli Martin a jeho o rok a půl starší bratr Michal chodit, honili se s dřevěnými holemi za pukem. V létě po ulici, v zimě na ledě.
Když byli starší, hokejem poblázněný otec jim oběma psal omluvenky, aby mohli na Boleveckém rybníku pořád trénovat. Tréninky brzy nesly ovoce. Martin sice příliš nevyrostl, ale co neměl do výšky, to měl v nohách. I jako dorostenec na pár metrech přebruslil mnohem starší borce, a tak sotva dosáhl plnoletosti, když poprvé nastoupil do nejvyšší soutěže v dresu plzeňské Škody.
Hned v premiérové sezoně dal sedm gólů a na 24 přihrál. V dalším ročníku statistiky zdvojnásobil a to už nemohlo ujít pozornosti zahraničních agentů. Jako 19. v pořadí si ho vyhlídl Pittsburgh.
V NHL se sice musel obejít bez oblíbeného čísla 28, ale i s 82 patřil k nejlepším v soutěži. Zprvu se hledal, postupně od Penguins prošel Ottawou, New Yorkem Islanders přes Floridu zpátky do Pittsburgu.
Foto: ČTK
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
29. 3. 2014 7:00
Projděte si životní příběh hokejisty Martina Straky, který v pátek po prohraném čtvrtfinále play off oficiálně ukončil kariéru.

Praha - Kdyby žil český spisovatel, novinář a mistr sportovní reportáže Ota Pavel, jistě by už sepisoval druhý díl své Pohádky o Raškovi, tahle by se jmenovala Pohádka o Strakovi.

Projděte si životní příběh hokejisty Martina Straky, který v pátek po prohraném čtvrtfinále play off oficiálně ukončil kariéru.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Policie v Brně pátrá po řidiči, který srazil chlapce a ujel

Řidič osobního auta značky Peugeot 508 srazil v Brně dítě a ujel. Chlapec skončil v péči záchranářů a v nemocnici. Policisté hledají svědky a zkoumají kamerové záznamy. V tiskové zprávě to uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Nehoda se stala v sobotu krátce po 18:00 na přechodu pro chodce v ulici Obvodová poblíž prodejny Penny Market. "Po vážně vypadající nehodě navíc šofér tmavě modrého automobilu značky Peugeot 508 nezastavil, neposkytl potřebnou pomoc a součinnost a z místa nehody bezostyšně ujel," uvedl Vala.

Policisté pátrají po řidiči a jeho poškozeném autě, které by mělo mít podle policie utržené pravé zpětné zrcátko. Hledají svědky nehody, kteří mohou volat na tísňovou linku policie 158.

Zdroj: ČTK
Další zprávy